Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Patrz, Madika, pada śnieg! - Wydawnictwo Zakamarki

 Grudzień obfituje u nas w iście zimowo - świąteczne pozycje książkowe. Dzisiaj kolejna z nich, nie jest to nowość wydawnicza, jednak jeżeli jeszcze jej nie znacie, to serdecznie polecamy. Nazwisko autorki gwarantuje, że czas spędzony z bohaterkami tej opowieści nie będzie straconym. Patrz, Madika, pada śnieg! to dzieło światowej sławy szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren. W tym sezonie Wydawnictwo Zakamarki wznowiło druk tej pozycji. 


Madika i Lisabet to siostry, które z utęsknieniem czekają na nadchodzące święta. Przygotowania toczą się pełną parą, jedyne czego brakuje dziewczynkom to śniegu. Gdy pewnego dnia doczekały się białego puchu, ich radość sięga zenitu. Ich czas wypełniają wspólne harce i zabawy na śniegu, dochodzi nawet do bitwy śniegowej z udziałem ich taty. 


Tą sielankę przerywa pewne wydarzenie. Lisabet postanowiła udowodnić Gustawowi, że jest odważna, a co ważniejsze potrafi utrzymać się na pędzących saniach. Niestety pasażerka na wpada w niezłe tarapaty. Gdy właściciel sań odkrywa tajemnicę Lisabet, postanawia dość jej nauczkę i pozostawia ją w samą w lesie. Dziewczynka nie wiek jak wrócić do domu, na szczęście wszystko kończy się happy endem i nasza bohaterka cała i zdrowa wraca do domu. Oczywiście w tym czasie rodzice zorganizowali już ekipę poszukiwawczą i przeczesywali całą okolice. Gdy odkrywają, że córka jest już bezpieczna i śpi wraz z siostrą w łóżku, ich radość przyćmiewa wszystkie inne uczucia. 


Książka została zilustrowana przez Ilon Wikland, która ukazuje krajobraz iście zinowy. Dominuje biel i błękit, jednak mamy też ukazanie kontrastu w postaci kolorowych domów. Całość prezentuje się bardzo ładnie i zimowo. 


Patrz, Madika, pada śnieg! wprowadza w zimowo- świąteczny nastrój do tego bawi i uczy. Pokazuje, że próba dorównania innym za wszelką cenę, z reguły kończy się dużymi kłopotami. Dzieci poznają historię, którą zapamiętają na długo a samodzielne wyprawy z nieznajomymi na pewno nie będą wchodziły w grę. Polecamy serdecznie, to dla nas jedna z obowiązkowych zimowo - świątecznych lektur :-) 


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zakamarki

Komentarze

 1. Uwielbiam świąteczne bajki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świąteczne klimaty to moja bajka 🎅 ❄ 🦌

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki Twojemu wpisowi natchnęło mnie co kupić rocznej bratanicy - książkę do czytania przed snem :D

  OdpowiedzUsuń
 4. jesteśmy zafascynowni Skandynawią- bylismy w Szwecji i w styczniu lecimy do Norwegii.Moje córki praktycznie na pamiec znaja Dzieci z Bullerbyn, czas na kolejna pozycję. Dziekuję za recenzję

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty