Przejdź do głównej zawartości

Papierowa choinka - Boże Narodzenie z papieru - Wydawnictwo Jedność


Dzisiaj chcieliśmy Wam pokazać bardzo ciekawy sposób na wykonanie ośnieżonej choinki 3D z papieru. Pomysł na tego rodzaju pracę plastyczną zaczerpnęliśmy z książki Boże Narodzenie z papieru Wydawnictwa Jedność. 


Do wykonania choinki Ignacy potrzebował:

- zieloni i biały papier,
- tekturową rolkę,
- naczynia do odrysowania w trzech rozmiarach,
- zszywacz,
- nożyczki,


Na początek należy odrysować koła w trzech rozmiarach na białej i zielonej kartce. Następnie je wycinamy i przecinamy na pół. 

Następnie na białych kartkach rysujemy falę i ją wycinamy, na zielonych rysujemy trójkąty i je także wycinamy.Następnie należy zwinąć z kartek trójkąty i spiąć je zszywaczem.

Gdy wszystkie elementy są już spięte należy je już tylko ułożyć na elementy od największego do najmniejszego (kolorami na przemian).
A tak wyglądał oryginał na którym się wzorowaliśmy.


Na koniec chciałam Wam jeszcze polecić wspomnianą już książkę. Boże Narodzenie z papieru to bardzo ciekawe propozycje na wykonanie ozdób świątecznych. Bardzo fajnym dodatkiem są dołączone do książki wzory do wykorzystania podczas zabaw plastycznych. Każda ozdoba jest dokładnie opisana krok po kroku, do tego mamy wymienione w osobnej ramce wszystkie niezbędne materiały oraz całość wzbogacona została zdjęciami.

Polecamy serdecznie :-)Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Jedność


Komentarze

 1. Efektowna choinka.
  A książka świetna. Mamy tą i tą drugą, obie polecamy obie
  😍

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam tak dwie lewe ręcę do tego typu prac, że nawet książki mi nie pomagają :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Proste i piękne a dziecko ma dużo radości :)

  OdpowiedzUsuń
 4. pięknie wyszła ta choineczka i taka prosta!

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna zabawa i dużo radości dla dziecka. Artur

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Łapacz snów - pomysł na ozdobę do dziecięcego pokoju od GraweLove + K O N K U R S

Lada dzień powitamy na  świecie naszego drugiego synka :-) Jak mogliście się przekonać czytając nasz blog, przygotowania na ten dzień trwają już kilka ładnych miesięcy :-) Większość już przygotowana, pozostało jeszcze tylko kilka szczegółów, w tym dokończyć dekorowanie pokoju młodego. Jak tylko wszystko będzie gotowe, na pewno pokażemy Wam go w całej okazałości. Jednak zanim to nastąpi, zdradzimy kilka szczegółów i pokażemy Wam co między innymi będzie zdobiło ściany w pokoju Nikodema. Pierwszą ozdobą, którą chciałam Wam pokazać jest przepiękny łapacz snów w wygrawerowanym jego imieniem. Jeżeli chcecie wiedzieć gdzie takie cuda powstają, to odsyłam Was na stronęGraweLove, gdzie znajdziecie nie tylko łapacze snów, ale także wiele innych ozdób i gadżetów.