Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Pajdohistoryjki z Basią i Jasiem - Wydawnictwo WiR

Od dawna znamy i cenimy sobie publikacje wydane przez Państwa Elżbietę i Witolda Szwajkowskich. W naszej domowej biblioteczce mamy sporo książek tego duetu, które bardzo lubimy i cenimy. Ostatnio do grona książek dołączyły Pajdohistoryjki z Basią i Jasiem. Seria liczy obecnie cztery zestawy, my posiadamy najnowszy z nich w pomarańczowym opakowaniu. Wszystkie pozycje wydane zostały przez Wydawnictwo WiR.

Czym są pajdohistoryjki? To krótkie i zabawne wierszyki, które w dość zaskakujący sposób odwołują się do podstawowych emocji. Są przy tym jasne i łatwe do zrozumienia, dostosowane do możliwości skupienia uwagi już 3-4 latków. Co ma na celu zapoznawanie dzieci z pajdohistoryjkami? Otóż te zabawne i krótkie wierszyki pobudzają zainteresowanie młodego odbiorcy otaczającym je światem i zachęcają do zabawy z kolejnymi kartami. Wesołe przygody dwójki bohaterów wywołują uśmiech na twarzy dzieci ucząc przy okazji empatii, zrozumienia dla innych oraz prowokuje do rozmów. 
Pajdohistoryjkami można bawić się na kilka sposobów. Pierwszą może być odszukanie obrazka odpowiadającego przeczytanej historyjce. Druga z zabaw to poszerzanie słownictwa dziecka poprzez zadawanie dziecku pytań dotyczących danej historyjki. Trzecią zabawą może być rozmowa na temat danej historyjki. Tutaj z pomocą przychodzą nam pytania zawarte w instrukcji. Dzieci mogą także wymyślać własne historyjki, dopowiadać ciąg dalszy usłyszanych przygód Basia i Jasia czy je zilustrować. Mamy tu duże pole do działania. 
W zestawie znajduje się dwadzieścia dwustronnych kart oraz instrukcja. Całość zamknięta jest w bardzo solidnym pudełku zamykanym na rzepy. 


 Pajdohistorujki z Basią i Jasiem, to bardzo ciekawe pozycje, które nie tylko bawią ale przede wszystkim uczą. Pobudzają wyobraźnie, poszerzają słownictwo, uczą empatii. Sprawdzą się zarówno w domu jako ciekawa forma spędzenia czasu, jak również w gabinetach logopedycznych. Polecamy serdecznie.Pajdohistoryjki znajdziecie TUTAJ

Logo


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty