Przejdź do głównej zawartości

O chłopcu który wpadł do książki - Wydawnictwo Adamada

O tym, że uwielbiamy książki Wydawnictwa Adamada pisałam już wielokrotnie. Każda którą posiadamy jest przepięknie wydana, ślicznie zilustrowana i opowiadają bardzo ciekawe i mądre historie. Nie inaczej jest z książką O chłopcu który wpadł do książki. 


Na pierwszej stronie poznajemy głównego bohatera, który rzeczywiście wpadł do książki, którą właśnie zaczynamy czytać. W książce czas płynie tak samo jak w realnym świecie. Nasz bohater dorasta, dojrzewa i cały czas szuka odpowiedzi na nurtujące go pytanie...dlaczego znalazł się w tej książce. Czy uda mu się znaleźć odpowiedź? Zdradzę Wam że tak, ale nic więcej nie zdradzę :-) Książka jest bogato ilustrowana przy dość małej ilości tekstu. Autor w mistrzowski sposób, przy użycie niewielu słów, przekazał bardzo ważne wartości. Książkę czyta się błyskawicznie, jednak po zakończonej lekturze dyskusje na jej temat toczą się godzinami. 

O chłopcu który wpadł do książki to opowieść o dorastaniu, dojrzewaniu i przemijaniu. Pokazuje sens poszukiwań i odnajdywania siebie. Bardzo Wam polecamy tą piękną historię!!!Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwa adamada


Komentarze

  1. Nie mam dzieci, więc pewnie jeszcze poczekam z jej zakupem ;) To co przyciągnęło mój wzrok to ładne wydanie i ilustracje, które przypominają mi książki z mojego dzieciństwa!

    OdpowiedzUsuń
  2. Czy będzie odpowiednia dla 8-letniej dziewczynki?

    OdpowiedzUsuń
  3. Ilistracje rzeczywiście są piękne! A i dobrą rekomendacją jest dla mnie stwierdzenie, że dyskusje na tematy poruszane w książce toczą się jeszcze długo po jej przeczytaniu.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)