Przejdź do głównej zawartości

Niezwykłe święta Kornelii - Wydawnictwo Zielona Sowa

Świątecznych lektur u nas ciąg dalszy. Tym razem wraz z sześcioletnią Kornelią zabieramy Was w niesamowitą podróż do Krainy Zielonych Wzgórz, które znajdują się po drugiej stronie...bombki. Niezwykłe święta Kornelii autorstwa Agnieszki Stelmaszyk to ciepła i pełna świątecznej magii opowieść o przyjaźni, miłości oraz bezinteresownej pomocy. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Zielona Sowa.  

Sześcioletnia Kornelia z utęsknieniem wyczekiwała Świąt Bożego Narodzenia. Niestety jej oczekiwania znacznie minęły się z rzeczywistością. Dziewczynka jest smutna ponieważ zbliża się Wigilia i jej rodziców nie ma w domu. Mama nadal jest w pracy a ojciec za granicą czeka na samolot. Na domiar złego opiekunka śpi w najlepsze. Wszystko ulega zmianie gdy na jej drodze staje tajemniczy nieznajomy i wręcza jej figurkę elfa. Kornelia otrzymuje zadanie do wykonania. Musi udać się do Krainy Zielonych Wzgórz i pomóc pewnemu chłopcu uratować święta. Czy Kornelii uda się dotrzeć na czas i pomóc w uratowaniu świąt? Jakie przygody i niebezpieczeństwa czyhać będą na małą dziewczynkę? Oraz jak zakończy się jej przygoda po drugiej stronie bombki? Tego Wam nie zdradzę :-) Przeczytajcie sami :-) Na prawdę warto :-)  
Książka została przepięknie zilustrowana przez Katarzynę Nowowiejską. Ciepłe i pełne magii rysunki wprawią każdego czytelnika w świąteczny nastrój. Wszystko bardzo ładnie się uzupełnia tworząc ciekawą lekturę zarówno pod względem treści jak i wizualnym.


Niezwykłe święta Kornelii to bardzo klimatyczna lektura w sam raz na okres przedświąteczny i świąteczny. Poza swoistą magią, która wręcz promienieje z każdej strony dzieci przekonają się, że warto pomagać innym oraz poznają takie wartości jak miłość i przyjaźń.   Gorąco polecamy!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zielona Sowa

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)