Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Niezwykłe święta Kornelii - Wydawnictwo Zielona Sowa

Świątecznych lektur u nas ciąg dalszy. Tym razem wraz z sześcioletnią Kornelią zabieramy Was w niesamowitą podróż do Krainy Zielonych Wzgórz, które znajdują się po drugiej stronie...bombki. Niezwykłe święta Kornelii autorstwa Agnieszki Stelmaszyk to ciepła i pełna świątecznej magii opowieść o przyjaźni, miłości oraz bezinteresownej pomocy. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Zielona Sowa.  

Sześcioletnia Kornelia z utęsknieniem wyczekiwała Świąt Bożego Narodzenia. Niestety jej oczekiwania znacznie minęły się z rzeczywistością. Dziewczynka jest smutna ponieważ zbliża się Wigilia i jej rodziców nie ma w domu. Mama nadal jest w pracy a ojciec za granicą czeka na samolot. Na domiar złego opiekunka śpi w najlepsze. Wszystko ulega zmianie gdy na jej drodze staje tajemniczy nieznajomy i wręcza jej figurkę elfa. Kornelia otrzymuje zadanie do wykonania. Musi udać się do Krainy Zielonych Wzgórz i pomóc pewnemu chłopcu uratować święta. Czy Kornelii uda się dotrzeć na czas i pomóc w uratowaniu świąt? Jakie przygody i niebezpieczeństwa czyhać będą na małą dziewczynkę? Oraz jak zakończy się jej przygoda po drugiej stronie bombki? Tego Wam nie zdradzę :-) Przeczytajcie sami :-) Na prawdę warto :-)  
Książka została przepięknie zilustrowana przez Katarzynę Nowowiejską. Ciepłe i pełne magii rysunki wprawią każdego czytelnika w świąteczny nastrój. Wszystko bardzo ładnie się uzupełnia tworząc ciekawą lekturę zarówno pod względem treści jak i wizualnym.


Niezwykłe święta Kornelii to bardzo klimatyczna lektura w sam raz na okres przedświąteczny i świąteczny. Poza swoistą magią, która wręcz promienieje z każdej strony dzieci przekonają się, że warto pomagać innym oraz poznają takie wartości jak miłość i przyjaźń.   Gorąco polecamy!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zielona Sowa

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty