Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Nela i Polarne Zwierzęta - National Geographic

Pozostając w zimowych klimatach, chcieliśmy Wam dzisiaj polecić najnowszą książkę z serii Nela mała Reporterka, w której wraz z autorką książki wyruszamy w ślad za polarnymi zwierzętami. Odwiedzimy mroźną Grenlandię oraz Finlandię. Na koniec będziemy mogli ponurkować w zimnych wodach Oceany Atlantyckiego na wybrzeżu Szkocji. Nela i Polarze Zwierzęta to już dziewiąta książka najsłynniejszej polskiej małej podróżniczki. U nas pojawiły się dwie inne książki z serii, o których możecie przeczytać TUTAJ i TUTAJ. Cała seria wydawana jest przez National Geographic.


Po letniej wyprawie do Egiptu i na Malediwy, w której mogliśmy wspólnie podziwiać między innymi rafę koralową, tym razem Nela wybrała się w iście mroźną wyprawę w ślad za polarnymi zwierzętami. Jej celem było odnaleźć niedźwiedzia polarnego, wytropić lisa arktycznego, udać się w głąb lasu na skuterze śnieżnym czy w końcu nurkować w "śnieżnej" rafie. Każda wyprawa to niesamowita przygoda i ogrom wrażeń. Dzięki lekturze nie tylko poznajemy wiele interesujących faktów z życia zwierząt, ale także dzięki zawartym w książce kodom, możemy obejrzeć niesamowite filmy i zobaczyć długoszpara czy meduzę. Niesamowite przeżycie!!! Książka tak samo jak i pozostałe tomy serii, opatrzona została ogromną ilością fotografii z wypraw małej Reporterki, ponadto są tu mapy, z których możemy odczytać wiele ciekawych informacji, podobnie jak z wykresów oraz specjalnie opracowanych notatek na temat danych zwierząt. 
Nela i Polarne Zwierzęta, to fascynująca podróż do mało jeszcze odkrytego przez naukowców świata. To także okazja do zgłębienia swojej wiedzy oraz poszerzenia zainteresowań. Cała nasza trójka uwielbia przygody Neli i stale śledzimy jej poczynania i z przyjemnością o nich czytamy. Serdecznie polecamy, jeżeli jeszcze nie znacie tej serii, to koniecznie to zmieńcie. Może macie kogoś komu możecie podarować ten wyjątkowy prezent pod choinkę? Polecamy gorąco :-)  Książkę znajdziecie TUTAJ

National Geographic Polska


Komentarze

 1. Ja sama uwielbiam czytać te książki :) A syn zakochany jest w Neli :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyznaje ze ladnie wydane plus jezyk dziecka, dzieki czemu inne dzieci zrozumieja na spokojnie tresci jakie maja zostac przekazane po lekturze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne ilustracje! :) Zawsze lubiłam książki o zwierzętach :)

  OdpowiedzUsuń
 4. A sama sobie bym kupiła, uwielbiam zwierzęta, ładnie wydane, jestem na tak!

  OdpowiedzUsuń
 5. Od czasu do czasu oglądam z moimi synami program Neli. Nie wiedziałam, że wyszły tematyczne książki. Wyglądają fantastycznie.

  @bookiecik

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam tej serii, a książki są przepięknie wydane! Chętnie sprawię takie moim córkom jak trochę podrosna :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty