Przejdź do głównej zawartości

Najpiękniejsze książki o Bożym Narodzeniu

Dzisiaj chciałam Wam pokazać cztery bajeczne wręcz książki opowiadające historię Bożego Narodzenia. Każda z nich jest przepięknie wydana oraz opatrzona cudownymi ilustracjami. Różnią się długością tekstu, dlatego można je z łatwością dopasować do wieku i zainteresowań dziecka. 


Historia Bożego Narodzenia wydana została przez Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnie w Sandomierzu. Jest to zbiór 12 krótkich (jednostronicowych) opowiadań od ukazania się Archanioła Gabriela Maryi aż po ucieczkę świętej rodziny do Nazaretu. Książka przykuwa uwagę swym pięknem i misternymi ilustracjami. Krótkie rozdziały oraz magnetyzujące ilustracje sprawiają, że jest to idealna pozycja dla najmłodszych.Opowiadania o Bożym Narodzeniu to książka wydana przez Wydawnictwo Jedność. Ze wszystkich dzisiaj prezentowanych jest najobszerniejsza, przez co najdokładniej opisuje wszystkie zdarzenia. Co jest ciekawe, każdy rozdział opowiadany jest przez innego narratora, który jest jednocześnie uczestnikiem opisywanych zdarzeń. Dzięki temu dzieci usłyszą historię żony właściciela gospody, pastuszka czy Jodły. Dziesięć rozdziałów które rozpoczyna zwiastowania Maryi a kończy na ich ucieczce do Egiptu. Książka została bardzo ładnie zilustrowana. Ta pozycja skierowana jest do nieco starszych przedszkolaków oraz dzieci nauczania zintegrowanego. Pierwsze Boże Narodzenie również wydana została przez Wydawnictwo Jedność. Ta przecudnie zilustrowana książka to historia narodzi Jezusa opowiedziana wierszem. Krótkie rymowanki szybko zapadają w pamięć, przez co dzieci z radością będą je recytować. Jeśli chodzi o ramy czasowe, to książka opowiada o nocy w której narodziła się Jezus. Ta pozycja także skierowana jest do najmłodszych.Opowieść o  Bożym Narodzeniu to książka wydana przez Wydawnictwo Święty Wojciech to ostatnia z prezentowanych dzisiaj książek, która także opowiada historię Bożego Narodzenia. Tym razem również opowieść rozpoczyna się on zwiastowania aż do proroczego snu Józefa i ich ucieczki do Egiptu. Ta pozycja jest idealna dla nieco starszych przedszkolaków. Tekstu jest nieco więcej niż w tych dla najmłodszych, jednak zdecydowanie mniej niż w tej dla dzieci w wieku szkolnym. 


 

Wszystkie opisane dzisiaj przez mnie książki to piękne i wartościowe publikacje, które na pewno warto posiadać w domowej biblioteczce. Choć każda z nich opowiada o tym samy zdarzeniu, to jednak każda robi to w zupełnie inny i niepowtarzalny sposób. Polecamy serdecznie każdą z nich :-) 


Książki znajdziecie TUTAJ, TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ


Komentarze

 1. Nam w naszej kolekcji brakuje książki prawdziwie o Bożym Narodzeniu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam takie książki. Sam klimat świąt jest cudny, a przeczytanie historii wzmaga tę magię. Piękne ilustracje!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta pierwsza "Historia Bożego Narodzenia" jest przepięknie ilustrowana. Zakochałam się :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyznam się, ze mamy w domu mnóstwo książek, ale żadnej w podobnej tematyce. To błąd. Idę do Wydawnictwa Jedność na stronę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale przepiękne ilustracje! Mamy dużo książek w tej tematyce w domu, bo moja mama prowadzi księgarnię, ale tych jeszcze nie widziałam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajne książeczki, może pomyślę nad podarowaniem jednej z nich w prezencie dla siostrzenicy. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystkie Twoje propozycje są świetne 😊

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękne propozycje na świąteczne książki 📚

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawe propozycje dla dużych i małych, idealne pod choinkę. Warto rozważyć na prezent :)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.