Przejdź do głównej zawartości

Magiczne święta z Wilgą i lampiony DIY

Do świąt coraz bliżej, a my pokazujemy Wam kolejną książkę, która w tym roku towarzyszy nam w oczekiwaniu na nadejście Bożego Narodzenia. Magiczne święta to 26 rozdziałów które wprowadzają czytelnika w niepowtarzalny nastrój. Nie jest to typowa opowieść wigilijna, to raczej przewodnik, poradnik jak wykorzystać czas oczekiwania. Książka jest nowością na rynku i została wydana przez Wydawnictwo Wilga.
W książce znajdziemy wiele ciekawych informacji oraz pomysłów na przykład jak wykonać samodzielnie kalendarz adwentowy. Jest tu także sporo kolęd oraz wesołych wierszyków. Sporo uwagi poświęcono także zwyczajom i tradycjom bożonarodzeniowym. Podział na rozdziały można potraktować jako swoisty kalendarz i każdego dnia przeczytać jeden z rozdziałów. Najmłodsi wysłuchają listu od Mikołaja oraz poznają najpiękniejsze opowieść o magii świąt.

W książce znalazło się także kilka bardzo ciekawych pomysłów na wykonanie własnych ozdób. Mamy tu już wspomniany kalendarz adwentowy, misia w mikołajowej czapce, pierniczki czy lampiony. My zainspirowani książką wykonaliśmy właśnie lampiony według pomysłu znajdującego się w lekturze. Co prawda nieco zmodyfikowaliśmy ostatecznie całość, ale pomysł niewątpliwie zaczerpnęliśmy z książki :-) 
Magiczne święta to bardzo ciekawa pozycja na polskim rynku. To swoiste kompendium wiedzy na temat świąt połączone z ciekawymi pomysłami na DIY. Polecamy serdecznie, dzięki tej pozycji święta staną się na prawdę magiczne :-)Poniżej prezentujemy wykonane przez Ignasia lampiony na które pomysł zaczerpnęliśmy z książki :-)

Do wykonania lampionów Ignacy potrzebował:

- dwóch słoików,
- srebrnej i złotej perłowe farby (my użyliśmy firmy COLOResca),
- sznureczek,
- brokat,
- pędzelek,
- książkę Magiczne święta.


Pierwszym krokiem było owinięcie fragmentów słoika sznurkiem.


Następnie należało pomalować całość farbą, po czym odstawiliśmy je na noc do całkowitego wyschnięcia, jednak przed tym całość posypaliśmy brokatem :-) 

Pierwotny plan był taki aby po wyschnięciu farby zdjąć sznureczek, tak aby na słoiku powstały prześwity, jednak Ignaś zdecydował, że lampiony podobają mu się ze sznureczkami, więc pozostawiliśmy je na słoikach a dzięki użyciu perłowych farb otrzymaliśmy świetny efekt prześwitu, dzięki czemu lampiony pięknie przepuszczają światło :-)

I jak się Wam podobają??? :-)


Książkę znajdziecie TUTAJ
Farby znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Wilga

COLOResca

Komentarze

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.