Przejdź do głównej zawartości

Magiczne święta z Wilgą i lampiony DIY

Do świąt coraz bliżej, a my pokazujemy Wam kolejną książkę, która w tym roku towarzyszy nam w oczekiwaniu na nadejście Bożego Narodzenia. Magiczne święta to 26 rozdziałów które wprowadzają czytelnika w niepowtarzalny nastrój. Nie jest to typowa opowieść wigilijna, to raczej przewodnik, poradnik jak wykorzystać czas oczekiwania. Książka jest nowością na rynku i została wydana przez Wydawnictwo Wilga.
W książce znajdziemy wiele ciekawych informacji oraz pomysłów na przykład jak wykonać samodzielnie kalendarz adwentowy. Jest tu także sporo kolęd oraz wesołych wierszyków. Sporo uwagi poświęcono także zwyczajom i tradycjom bożonarodzeniowym. Podział na rozdziały można potraktować jako swoisty kalendarz i każdego dnia przeczytać jeden z rozdziałów. Najmłodsi wysłuchają listu od Mikołaja oraz poznają najpiękniejsze opowieść o magii świąt.

W książce znalazło się także kilka bardzo ciekawych pomysłów na wykonanie własnych ozdób. Mamy tu już wspomniany kalendarz adwentowy, misia w mikołajowej czapce, pierniczki czy lampiony. My zainspirowani książką wykonaliśmy właśnie lampiony według pomysłu znajdującego się w lekturze. Co prawda nieco zmodyfikowaliśmy ostatecznie całość, ale pomysł niewątpliwie zaczerpnęliśmy z książki :-) 
Magiczne święta to bardzo ciekawa pozycja na polskim rynku. To swoiste kompendium wiedzy na temat świąt połączone z ciekawymi pomysłami na DIY. Polecamy serdecznie, dzięki tej pozycji święta staną się na prawdę magiczne :-)Poniżej prezentujemy wykonane przez Ignasia lampiony na które pomysł zaczerpnęliśmy z książki :-)

Do wykonania lampionów Ignacy potrzebował:

- dwóch słoików,
- srebrnej i złotej perłowe farby (my użyliśmy firmy COLOResca),
- sznureczek,
- brokat,
- pędzelek,
- książkę Magiczne święta.


Pierwszym krokiem było owinięcie fragmentów słoika sznurkiem.


Następnie należało pomalować całość farbą, po czym odstawiliśmy je na noc do całkowitego wyschnięcia, jednak przed tym całość posypaliśmy brokatem :-) 

Pierwotny plan był taki aby po wyschnięciu farby zdjąć sznureczek, tak aby na słoiku powstały prześwity, jednak Ignaś zdecydował, że lampiony podobają mu się ze sznureczkami, więc pozostawiliśmy je na słoikach a dzięki użyciu perłowych farb otrzymaliśmy świetny efekt prześwitu, dzięki czemu lampiony pięknie przepuszczają światło :-)

I jak się Wam podobają??? :-)


Książkę znajdziecie TUTAJ
Farby znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Wilga

COLOResca

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)