Przejdź do głównej zawartości

Magiczne Święta w Polsce - Wydawnictwo Zielona Sowa


Magiczne Święta w Polsce to pięknie wydana publikacja, z której dowiemy się wielu ciekawych faktów i poznamy tradycje i zwyczaje wybranych regionów Polski. Ta urocza lektura to kompendium wiedzy na temat Bożego Narodzenia, którą powinno poznać każde dziecko. Książka wydana została przez Wydawnictwo Zielona Sowa. Na ponad 40 stronach czytamy o pochodzeniu świąt oraz tradycjach bożonarodzeniowych w Polsce. Kolejne strony to podróż do wybranych regionów takich jak: Małopolska, Podlasie, Śląsk oraz Kaszuby i Pomorze. Poznajemy przepisy na tradycyjne potrawy takie jak kutia, zupa brzadowa, moskole i moczka. Nie pominięto także kwestii tradycyjnych kolęd.  
Książka została bardzo ładnie wydana i zilustrowana. Całość prezentuje się bardzo estetycznie i wprowadza w świąteczny klimat. 
Serdecznie polecamy!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zielona Sowa

Komentarze

 1. Mmmm, uwielbiam moczkę. Przez jakiś czas nasza rodzina mieszkała na Śląsku i przywieźliśmy tę potrawę ze sobą. A wydanie bardzo ciekawe, dobrze, że daje szanse na poznanie zwyczajów z różnych części kraju ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie, można się dowiedzieć czegoś ciekawego... :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam takie książki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada się ciekawie. chyba sprawdzę czy autor zauważył, że w Poznaniu prezenty rozdaje Gwiazdor, a nie Mikołaj?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)