Przejdź do głównej zawartości

Magiczne Święta w Polsce - Wydawnictwo Zielona Sowa


Magiczne Święta w Polsce to pięknie wydana publikacja, z której dowiemy się wielu ciekawych faktów i poznamy tradycje i zwyczaje wybranych regionów Polski. Ta urocza lektura to kompendium wiedzy na temat Bożego Narodzenia, którą powinno poznać każde dziecko. Książka wydana została przez Wydawnictwo Zielona Sowa. Na ponad 40 stronach czytamy o pochodzeniu świąt oraz tradycjach bożonarodzeniowych w Polsce. Kolejne strony to podróż do wybranych regionów takich jak: Małopolska, Podlasie, Śląsk oraz Kaszuby i Pomorze. Poznajemy przepisy na tradycyjne potrawy takie jak kutia, zupa brzadowa, moskole i moczka. Nie pominięto także kwestii tradycyjnych kolęd.  
Książka została bardzo ładnie wydana i zilustrowana. Całość prezentuje się bardzo estetycznie i wprowadza w świąteczny klimat. 
Serdecznie polecamy!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Zielona Sowa

Komentarze

 1. Mmmm, uwielbiam moczkę. Przez jakiś czas nasza rodzina mieszkała na Śląsku i przywieźliśmy tę potrawę ze sobą. A wydanie bardzo ciekawe, dobrze, że daje szanse na poznanie zwyczajów z różnych części kraju ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie, można się dowiedzieć czegoś ciekawego... :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam takie książki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada się ciekawie. chyba sprawdzę czy autor zauważył, że w Poznaniu prezenty rozdaje Gwiazdor, a nie Mikołaj?

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.