Przejdź do głównej zawartości

Kolędy i pastorałki - Wydawnictwo Wilga

Myślę, że wszyscy już czujemy świąteczny klimat. A bez czego nie wyobrażacie sobie Bożego Narodzenia? My bez łamania się opłatkiem, wspólnej kolacja, przystrojonej choinki i oczywiście śpiewania kolęd. Cicha Noc, Dzisiaj w Betlejem czy i Przybieżeli do Betlejem to moje ulubione. W tym roku podczas wspólnego świętowania towarzyszyć nam będzie pięknie wydana książka pod tytułem Kolędy i pastorałki wydana przez Wydawnictwo Wilga.


Kolędy i pastorałki to zbiór aż 25 utworów. Wśród nich znajdziemy wszystkim dobrze znane i lubiane takie jak Lulajże, Jezuniu, Pójdziem wszyscy do stajenki, W żłobie leży czy Jezus malusieńki i Z narodzenia Panie. Jednak znalazły się i nieco mniej znane choćby takie jak: Północ już była, Jam jest dudka czy A z wczora z wieczora i Gore gwiazda Jezusowi.Książka została bardzo ładnie wydana. Twarda okładka to niewątpliwie duży plus. Do tego pięknie zilustrowana wprowadza w świąteczny nastrój.  


Serdecznie polecamy, książka może stać się bardzo miłym prezentem i towarzyszyć Waszym pociechom przez lata :-)

 

Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Wilga
Komentarze

 1. My od jutra zaczynamy słuchanie kolęd w końcu to już ostatnia prosta przed Świętami :)

  OdpowiedzUsuń
 2. jeszcze zdążę kupić! świetna propozycja!

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna propozycja dla maluchów umiejących już czytac. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze mieć na półce taką książkę z kolędami, bo czasem pamiętamy jedna, góra dwie zwrotki. Do tego te folkowe ilustracje.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)