Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Ignacy i Mela na tropie złodzieja - Zagadka Królowej Parku - Wydawnictwo Debit

Zagadka Królowej Parku, to trzeci tom serii książek detektywistycznych dla dzieci Ignacy i Mela na tropie złodzieja Zofii Staniszewskiej. O dwóch pierwszych częściach pisałam TUTAJ i TUTAJ. To co wyróżnia tą serię to fakt, iż każda historia zawiera dwa odrębne zakończenia, a o tym którą wybieramy decydujemy sami podczas lektury. To jeden z powodów, dla których mój synek uwielbia te książki. Drugi to oczywiście imię jednego z głównych bohaterów :-) oczywiście Ignacego :-). Muszę przyznać, że i ja mam z tego powodu pewien sentyment to tych publikacji :-). Cała seria wydawana jest przez Wydawnictwo Debit. 

W parku mają się odbyć zawody biegowe. Wszyscy przygotowują się do tego wydarzenia. Ignacy i Mela także zamierzają aktywnie wziąć udział w tej imprezie. Chłopiec przebrany za Leśnego Dziada będzie na trasie rozdawać jedzenie zawodnikom, natomiast Mela weźmie udział w biegu. Niestety jeszcze przez rozpoczęciem biegu na terenie Parku dochodzi do kradzieży...ginie drogocenny kamień. Na szczęście podkomisarz Klara była na miejscu zdarzenia i natychmiast mogła rozpocząć śledztwo. Jak zwykle poprosiła także o pomoc bliźniaki, które już nie raz pomogły jej w rozwikłaniu nie jednej zagadki. Nasi mali detektywi rozpoczynają zbieranie dowodów. Szybko okazuje się, że podejrzanych jest kilkoro. Wszyscy mieli motywy...ale czy każdy miał możliwość ukraść klejnot zza sceny? Na szczęście podczas całej imprezy nad Parkiem latał dron i zarejestrował całe zdarzenie. Jednak czy uda się odnaleźć sprawcę zdarzenia i czy klejnot zostanie odzyskany? O tym przekonacie się czytając najnowsze przygody dwójki bohaterów. 


Wartka akcja, zaskakujące zwroty akcji i nieprzewidywalność to cechy całej serii. Jeżeli Wasze pociechy lubią historię z dreszczykiem emocji, to na pewno spodobają im się przygody Ignacego i Meli. Seria może być bardzo ciekawym prezentem świątecznym :-) 


Książki znajdziecie TUTAJ


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty