Przejdź do głównej zawartości

Ignacy i Mela na tropie złodzieja - Zagadka Królowej Parku - Wydawnictwo Debit

Zagadka Królowej Parku, to trzeci tom serii książek detektywistycznych dla dzieci Ignacy i Mela na tropie złodzieja Zofii Staniszewskiej. O dwóch pierwszych częściach pisałam TUTAJ i TUTAJ. To co wyróżnia tą serię to fakt, iż każda historia zawiera dwa odrębne zakończenia, a o tym którą wybieramy decydujemy sami podczas lektury. To jeden z powodów, dla których mój synek uwielbia te książki. Drugi to oczywiście imię jednego z głównych bohaterów :-) oczywiście Ignacego :-). Muszę przyznać, że i ja mam z tego powodu pewien sentyment to tych publikacji :-). Cała seria wydawana jest przez Wydawnictwo Debit. 

W parku mają się odbyć zawody biegowe. Wszyscy przygotowują się do tego wydarzenia. Ignacy i Mela także zamierzają aktywnie wziąć udział w tej imprezie. Chłopiec przebrany za Leśnego Dziada będzie na trasie rozdawać jedzenie zawodnikom, natomiast Mela weźmie udział w biegu. Niestety jeszcze przez rozpoczęciem biegu na terenie Parku dochodzi do kradzieży...ginie drogocenny kamień. Na szczęście podkomisarz Klara była na miejscu zdarzenia i natychmiast mogła rozpocząć śledztwo. Jak zwykle poprosiła także o pomoc bliźniaki, które już nie raz pomogły jej w rozwikłaniu nie jednej zagadki. Nasi mali detektywi rozpoczynają zbieranie dowodów. Szybko okazuje się, że podejrzanych jest kilkoro. Wszyscy mieli motywy...ale czy każdy miał możliwość ukraść klejnot zza sceny? Na szczęście podczas całej imprezy nad Parkiem latał dron i zarejestrował całe zdarzenie. Jednak czy uda się odnaleźć sprawcę zdarzenia i czy klejnot zostanie odzyskany? O tym przekonacie się czytając najnowsze przygody dwójki bohaterów. 


Wartka akcja, zaskakujące zwroty akcji i nieprzewidywalność to cechy całej serii. Jeżeli Wasze pociechy lubią historię z dreszczykiem emocji, to na pewno spodobają im się przygody Ignacego i Meli. Seria może być bardzo ciekawym prezentem świątecznym :-) 


Książki znajdziecie TUTAJ


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)