Przejdź do głównej zawartości

Gdybyś był...wersja junior - Alexander

Gdybyś był...wersja junior to jedna gier, którą Ignacy znajdzie w tym roku pod choinką. Muszę się Wam przyznać, że już nie mogę się doczekać pierwszej rozgrywki. Jest to przezabawna w której dowiemy się jak inni nas spostrzegają, nie rzadko w dość zaskakujących sytuacjach :-) Gra wydana została przez firmę Alexander.
W pudełku znajdziecie:

- planszę,
- 8 pionków,
- 165 dwustronnych kart z pytaniami,
- 24 karty odpowiedzi,
- 24 żetony do obstawiania,
- tarczę ze strzałką,
- oraz instrukcję.


Gra przeznaczna jest dla dzieci od 8 roku życia a grać w nią może od 2 do 8 graczy.

Celem gry jest jak najszybsze dotarcie do mety. A jak tego dokonać? Może okazać się to nie takie proste. Otóż zadaniem graczy jest udzielić odpowiedzi na zadane pytanie, a dotyczy ono jednego z zawodników. Co więcej pytania są dość zaskakujące a zawodnicy mają do wyboru tylko 3 warianty odpowiedzi. Jednak samo udzielenie odpowiedzi odbywa się za pomocą kart odpowiedzi. Za odpowiedz poprawną uznaje się tą, która wystąpiła naj częściej a gracze którzy jej udzielili przesuwają swoje pionki o wytypowaną żetonami ilość pól.


Gra zapowiada się na prawdę ciekawie. Jeżeli macie w domu dzieci w wieku powyżej 6 roku życia to zdecydowanie polecamy Wam tą grę. Na pewno zapewni długie godziny na wspólnej zabawie :-) 


Grę znajdziecie TUTAJ

Alexander ToysKomentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)