Przejdź do głównej zawartości

Drucikowe sople - Dekoracje Świąteczne - AWM

Dzisiaj prezentujemy Wam pierwsze ozdoby na choinkę, jakie powstały u nas w tym sezonie. A są to drucikowe sople, które znaleźliśmy w prezentowanej niedawno książce Dekoracje Świąteczne Wydawnictwa AWM. Samo wykonanie sopelków, jest niesłychanie proste i szybki, a efekt bardzo ciekawy  :-)Do wykonania sopelków potrzebujemy:

- kreatywnych drucików,
- kolorowych koralików,
- tasiemki, 
- ołówka lub kredki,
- nożyczek,
- oraz książki.Proces tworzenia sopelków jest bardzo prosty. Należy na jednym z końców drucika utworzyć niewielką pentelkę. Następnie nawlekamy kolorowe koraliki na druciki w niewielkich odstępach. Gdy wszystkie koraliki są już na druciku, należy wziąć kredkę i nawinąć na nią drucik, tworząc spiralkę. Teraz wystarczy zdjąć nasz drucik z ołówka i przywiązać wstążeczkę :-) 


Nasze sopelki zawisły na malutkiej choineczce, która obecnie zdobi nasz salon, tworząc świąteczny klimat  :-) 


A tak sopelki prezentują się na choineczce :-) 
Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo AWM


Komentarze

 1. Ślicznie wyszły. Niby proste, a efektowne.
  nas powoli dekoracje tez się już tworzą.

  OdpowiedzUsuń
 2. Również jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami tej kreatywnej książeczki. Niezwykła osdoba. My też już szykujemy materiały i bierzemy się do pracy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Proste pomysły są zawsze najlepsze :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczne ozdoby świąteczne :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)