Przejdź do głównej zawartości

Bystre główki - Joker Line - Trefl


Ćwiczyć pamięć powinien każdy bez względu na wiek, to fakt dość oczywisty. Szczególną wagę przywiązuje się do tego aby nasze pociechy od najmłodszy lat udoskonalały i intensywnie trenowały właśnie umiejętność szybkiego zapamiętywania, gdyż w szkole to jedna z podstawowych umiejętności, która w dużej mierze wpływa na odnoszone w ławach szkolnych sukcesy. Jest wiele sposobów aby codziennie trenować pamięć, jednak w naszym domu w tej materii rządzą przeróżne gry pamięciowe. Sporo ich już pokazaliśmy a dzisiaj czas na kolejną. Tym razem będzie to gra Bystre główki Wydawnictwa Trefl Joker Line. 

W pudełku znajdziecie:

- 110 kart,
- oraz instrukcję.


Każda z kart zawiera ilustrację przedmiotu, zwierzęcia lub człowieka wykonującego daną profesję. Grafika jest bardzo prosta i przedstawiona na delikatnej kratce, co kojarzy się ze szkolnym zeszytem. Całość jest bardzo ładna i kolorowa, przez co przyciąga wzrok.  


Wśród kart występują cztery rodzaje tzw, kart specjalnych, których zadaniem jest wprowadzenie nie małego zamieszania i zmiany na krótką chwilę zasad gry. I tak odpowiednio:

- strzałka oznacza zmianę kierunku kolejki,

- karty -1,-2,-3 oznaczają, że gracz musi wymienić trzy ostatnie karty ze stosu w odwrotnej kolejności,

- dłoń pozwala nam na zachowanie dobranej karty i brak konieczności wymieniania kart ze stosu,

- natomiast tłum kolorowych postaci daje nam prawo do wyboru jednego z graczy, który to będzie musiał wymienić wszystkie karty ze stosu w odpowiedniej kolejności. 


Zasady gry są bardzo proste. Przed rozpoczęciem rozgrywki należy potasować wszystkie karty i ułoży je na stosie. Następnie gracze po kolei dobierają po jednej karcie na stos kart odkrytych wymieniając wszystkie znajdujące się już karty w odpowiedniej kolejności. Jeżeli któryś z graczy udzieli błędnej odpowiedzi wtedy karty zostają rozdane pomiędzy pozostałych graczy. Gra kończy się w chwili gdy zostanie wyłożona ostatnia karta ze stosu kart zakrytych a zwycięzcą zostaje gracz z największą liczbą kart.Bystre główki to bardzo prosta i przyjemna gra dzięki której każdy ćwiczy pamięć oraz koncentrację. U nas świetnie się sprawdziła jako rodzinna gra przy której miło upływa czas. Polecamy serdecznie jeżeli szukacie fajnej gry ćwiczącej pamięć i wywołującej sporą dawkę emocji to ta sprawdzi się idealnie :-) 


Grę znajdziecie TUTAJ

Trefl Joker Line 300x221 Recenzja #57  Bystre główki


Komentarze

 1. Super ta gra. Na pewno kiedyś ją kupię 😉

  OdpowiedzUsuń
 2. Ech nie ma to jak dzieci, mają na pewno dobrą pamięć ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mamy ta gre od jakis ddwóch miesięcy, jeszcze zapakowana... ale po twojej recenzji dziś ja rozpakujemy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wygląda ciekawie. Lubię gry ćwiczące pamięć i koncentrację. To umiejętność, która przyda się na każdym etapie życia, więc warto ją trenować i odpowiednio stymulować :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wygląda ciekawie. Od jakiego wieku jest rekomendowana?

  OdpowiedzUsuń
 6. Cos interesujacego dla starszych dzieci... fajne na prezent... szkoda ze po Swietach to zobaczylam:(

  OdpowiedzUsuń
 7. Taka pamięciówka czasami przydałaby się dorosłym do ćwiczenia mózgu :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Gra wydaje sie naprawde ciekawa 😊 musze przyznac ze fajne zabawki teraz wymyslaja

  OdpowiedzUsuń
 9. Proste gry są najlepsze, a ile daja frajdy. Mi na razie się nie przyda, bo mój szkrab ma dopiero 9 miesięcy, ale podrzucę siostrze, która ma już dzieci w wielku przedszkolnym ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)