Przejdź do głównej zawartości

Boże Narodzenie - kartonówka dla najmłodszych - Wydawnictwo Jedność

Pozostając w klimacie świąt chciałam pokazać Wam dzisiaj prześliczną kartonówkę, napisaną z myślą o najmłodszych. Autorem książki pod tytułem Boże Narodzenie jest Bogusław Nosek, a wydana została w 2015 roku przez Wydawnictwo Jedność.
Najmłodsi poznają historię Bożego Narodzenia, która została opowiedziana wierszem. Ta pełna ciepła opowieść została wzbogacona uroczymi ilustracjami autorstwa Aleksandry Makowskiej. Ta wesoła książeczka to idealna pozycja aby zapoznać najmłodszych ze Świętą Rodziną oraz postacią samego Jezusa. Publikacja sprawi, że okres oczekiwania na nadejście Świąt, stanie się czasem szczególnym, pełnym radości i uśmiechu.
Serdecznie polecamy, jeżeli macie w domu 2-3 latki, to ta książeczka jest dla nich idealna. U nas 2 i pół latek nie rozstaje się z nią :-) Jestem przekonana, że ta publikacja może stać się ważną częścią biblioteki każdego maluszka. 


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Jedność


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)