Przejdź do głównej zawartości

Banda Michałka powraca - Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Dzisiaj chciałam Wam napisać o książce, dzięki której nasze ostatnie wieczory wypełnione były śmiechem. A to za sprawą wspólnego czytania na głos drugiej części przygód Michałka i jego bandy. Tak jest. Banda Michałka powraca i to ze zdwojoną dawką humoru i z jeszcze bardziej niesamowitymi przygodami. Książka ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Prószyński i S - ka. 

Dla tych co nie znają wcześniejszych przygód grupki przyjaciół autorka już na wstępie wyjaśnia kto będzie bohaterem książki, jakie mają imiona i przezwiska oraz czym się interesują. Tak więc książkę można bez problemu czytać nie znając wcześniejszych przygód (choć osobiście także Wam je polecamy :-)). Większość czasu akcja toczy się na warszawskim Żoliborzu, jednak nie zabraknie także zagranicznych wycieczek (mam tu na myśli choćby wyjazd do Grecji na wyspę Kretę i odkrywanie tajników pracy archeologów oraz starożytnej historii tego regionu). 


Całość podzielona została na osiemnaście rozdziałów z których każdy opisuje inne przygody naszych bohaterów. Wracając na chwilę do samej BANDY, to w jej skąd wchodzą: Michałek, Jerzyk, Rysio, Mateusz, Filip, Hubert, Franciszek, Marysia oraz Julia. Ta dość egzotyczna mieszanka charakterów gwarantuje, że prędzej czy później pojawią się kłopoty na horyzoncie.  
 

Czytając kolejne strony dowiadujemy się jak jak wyglądają szkolne Walentynki, do kogo "wzdychają" członkowie bandy. Odkryją przed czytelnikiem również wiele swoich (dotąd skrywanych) talentów. Jest także wiele niesamowitych zdarzeń takich jak choćby zaproszenie do NASA, organizacja mistrzowskiej akcji szpiegowskiej czy wspomniany już wyjazd na Kretę. Ale to nie wszystko ponieważ nasza BANDA odkryje także nowe przejście w labiryncie Minotaura oraz pozna córkę pewnej bardzo znanej francuskiej gwiazdy. Jednak jeżeli myślicie, ze na tym koniec niesamowitych przygód Michałka i jego przyjaciół, to zapewniam Was, że to tylko początek. Reszty nie zdradzą w nadziei, że sami je odkryjecie :-) Dodatm tylko, że nie zawsze wszytsko pójdzie zgodnie z planem i nie raz nasi bohaterowie popadną w tarapaty.Książka nie zawiera wiele ilustacja, a te które są, to czarno - białe rysunki autorstwa Julii Karwan - Jastrzębskiej. Ciekawe, dość tajemnicze i wzbudzające ciekawość czytelnika. Banda Michałka powraca to idealna lektura dla każdego kto lubi dużą dawkę pozytywnych emocji. Czytelnik wraz z bohaterami ksiażki przeżywa ogrom przygód, uczy się także, że należy pomagać potrzebującym, wspierać się na wzajem oraz  być lojalnym wobec przyjaciół i rodziny. Polecamy serdecznie, poprawa humoru gwarantowana :-)  

Książkę znajdziecie TUTAJ
Prószyński i S-ka
Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)