Przejdź do głównej zawartości

Banda Michałka powraca - Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Dzisiaj chciałam Wam napisać o książce, dzięki której nasze ostatnie wieczory wypełnione były śmiechem. A to za sprawą wspólnego czytania na głos drugiej części przygód Michałka i jego bandy. Tak jest. Banda Michałka powraca i to ze zdwojoną dawką humoru i z jeszcze bardziej niesamowitymi przygodami. Książka ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Prószyński i S - ka. 

Dla tych co nie znają wcześniejszych przygód grupki przyjaciół autorka już na wstępie wyjaśnia kto będzie bohaterem książki, jakie mają imiona i przezwiska oraz czym się interesują. Tak więc książkę można bez problemu czytać nie znając wcześniejszych przygód (choć osobiście także Wam je polecamy :-)). Większość czasu akcja toczy się na warszawskim Żoliborzu, jednak nie zabraknie także zagranicznych wycieczek (mam tu na myśli choćby wyjazd do Grecji na wyspę Kretę i odkrywanie tajników pracy archeologów oraz starożytnej historii tego regionu). 


Całość podzielona została na osiemnaście rozdziałów z których każdy opisuje inne przygody naszych bohaterów. Wracając na chwilę do samej BANDY, to w jej skąd wchodzą: Michałek, Jerzyk, Rysio, Mateusz, Filip, Hubert, Franciszek, Marysia oraz Julia. Ta dość egzotyczna mieszanka charakterów gwarantuje, że prędzej czy później pojawią się kłopoty na horyzoncie.  
 

Czytając kolejne strony dowiadujemy się jak jak wyglądają szkolne Walentynki, do kogo "wzdychają" członkowie bandy. Odkryją przed czytelnikiem również wiele swoich (dotąd skrywanych) talentów. Jest także wiele niesamowitych zdarzeń takich jak choćby zaproszenie do NASA, organizacja mistrzowskiej akcji szpiegowskiej czy wspomniany już wyjazd na Kretę. Ale to nie wszystko ponieważ nasza BANDA odkryje także nowe przejście w labiryncie Minotaura oraz pozna córkę pewnej bardzo znanej francuskiej gwiazdy. Jednak jeżeli myślicie, ze na tym koniec niesamowitych przygód Michałka i jego przyjaciół, to zapewniam Was, że to tylko początek. Reszty nie zdradzą w nadziei, że sami je odkryjecie :-) Dodatm tylko, że nie zawsze wszytsko pójdzie zgodnie z planem i nie raz nasi bohaterowie popadną w tarapaty.Książka nie zawiera wiele ilustacja, a te które są, to czarno - białe rysunki autorstwa Julii Karwan - Jastrzębskiej. Ciekawe, dość tajemnicze i wzbudzające ciekawość czytelnika. Banda Michałka powraca to idealna lektura dla każdego kto lubi dużą dawkę pozytywnych emocji. Czytelnik wraz z bohaterami ksiażki przeżywa ogrom przygód, uczy się także, że należy pomagać potrzebującym, wspierać się na wzajem oraz  być lojalnym wobec przyjaciół i rodziny. Polecamy serdecznie, poprawa humoru gwarantowana :-)  

Książkę znajdziecie TUTAJ
Prószyński i S-ka
Komentarze

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.