Przejdź do głównej zawartości

Aksamitny Królik - Wydawnictwo Prószyński i S - ka

Aksamitny Królik Margery Williams to książka o której dużo słyszałam, niestety w Polsce przez długi czas praktycznie nie do zdobycia (można było jedynie kupić audiobook czytany przez Piotra Frączewskiego). Możecie wyobrazić sobie moją radość, gdy kilka miesięcy temu, w zapowiedziach Wydawnictwa Prószyński i S-ka przeczytałam o premierze tej książki. I muszę Wam powiedzieć, ze warto było czekać. Książka wydana została bardzo ładnie i starannie, a oryginalne ilustracje William Nicholson idealnie dopełniają całości. 


Aksamitny Królik to historia przyjaźni pewnego chłopca właśnie z Aksamitnym Królikiem, którego dostaje w prezencie podczas świąt Bożego Narodzenia. Z początku zwyczajna zabawka, jakich wiele, jednak z czasem staje się tą najważniejszą, najukochańszą, jedyną. Dzięki temu spełnia się marzenie królika, który dowiedział się od Zamszowego Konia, że tylko te kochane zabawki mogą stać się prawdziwymi. Jednak Królik wie, że zanim to nastąpi musi stać się brudny, poszarpany i stracić na urodzie. Mimo to zabawka pragnie tego z całych sił. 
Jak już wspomniałam książka ma przepiękną szatę graficzną. Ilustracje, na które można patrzeć bez końca i ciągle odkrywać w nich coś nowego. 
Aksamitny Królik to opowieść o sile przyjaźni i bezwarunkowej miłości. To także opowieść o przemijaniu, bólu, smutku i cierpieniu. Nie chcę jednak zdradzać Wam zbyt wielu szczegółów w nadziei, że sami sięgniecie po tę piękną i mądrą książkę. Polecamy serdecznie jako prezent pod choinkę.
Książkę znajdziecie TUTAJ
Prószyński i S-ka


Komentarze

  1. Zapowiada się piękna lektura. Do tego jeszcze ta szata graficzna.

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam takie książki! Mam w planach kupić ją do swojej kolekcji :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)