Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Aksamitny Królik - Wydawnictwo Prószyński i S - ka

Aksamitny Królik Margery Williams to książka o której dużo słyszałam, niestety w Polsce przez długi czas praktycznie nie do zdobycia (można było jedynie kupić audiobook czytany przez Piotra Frączewskiego). Możecie wyobrazić sobie moją radość, gdy kilka miesięcy temu, w zapowiedziach Wydawnictwa Prószyński i S-ka przeczytałam o premierze tej książki. I muszę Wam powiedzieć, ze warto było czekać. Książka wydana została bardzo ładnie i starannie, a oryginalne ilustracje William Nicholson idealnie dopełniają całości. 


Aksamitny Królik to historia przyjaźni pewnego chłopca właśnie z Aksamitnym Królikiem, którego dostaje w prezencie podczas świąt Bożego Narodzenia. Z początku zwyczajna zabawka, jakich wiele, jednak z czasem staje się tą najważniejszą, najukochańszą, jedyną. Dzięki temu spełnia się marzenie królika, który dowiedział się od Zamszowego Konia, że tylko te kochane zabawki mogą stać się prawdziwymi. Jednak Królik wie, że zanim to nastąpi musi stać się brudny, poszarpany i stracić na urodzie. Mimo to zabawka pragnie tego z całych sił. 
Jak już wspomniałam książka ma przepiękną szatę graficzną. Ilustracje, na które można patrzeć bez końca i ciągle odkrywać w nich coś nowego. 
Aksamitny Królik to opowieść o sile przyjaźni i bezwarunkowej miłości. To także opowieść o przemijaniu, bólu, smutku i cierpieniu. Nie chcę jednak zdradzać Wam zbyt wielu szczegółów w nadziei, że sami sięgniecie po tę piękną i mądrą książkę. Polecamy serdecznie jako prezent pod choinkę.
Książkę znajdziecie TUTAJ
Prószyński i S-ka


Komentarze

  1. Zapowiada się piękna lektura. Do tego jeszcze ta szata graficzna.

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam takie książki! Mam w planach kupić ją do swojej kolekcji :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty