Przejdź do głównej zawartości

100 zabaw z mewą Ewą oraz 100 zabaw z bocianem Stefanem - Kapitan Nauka

O tym, że wśród wielu polskich marek mamy swoich ulubieńców pisałam już wielokrotnie, do tego grona z pewnością zaliczamy Kapitana Naukę i ich fantastyczne zabawki i książki, które poza świetną zabawą zapewniają także intensywny trening dla maluchów i nieco starszych dzieci. Znajdziecie u nich sporo pozycji od kart kontrastowych przeznaczonych dla niemowląt (które już niebawem pojawią się na blogu w ramach nowego projektu :-)), poprze różnego rodzaju zestawy edukacyjne, gry planszowe i puzzle dla przedszkolaków po SuperQuizy dla starszaków. Dzisiaj pokarzemy Wam dwa bardzo fajne zestawy skierowane do 3-4 latków a będzie to 100 zabaw z mewą Ewą oraz 100 zabawa z  bocianem Stefanem.W ofercie firmy jest 6 zestawów z serii, po dwa dla danej grupy wiekowej. Prezentowane dzisiaj przez nas pakiety skierowane są do najmłodszej grupy odbiorców czyli początkujących przedszkolaków. Każdy z zestawów zawiera 30 dwustronnych zmywalnych kart z zadaniami, książeczkę, która stanowi kontynuację zadań oraz mazak suchościeralny. Zadania na kartach jak i w książeczkach zostały opracowane odpowiednio do wieku dzieci i mają za zadanie pobudzić w nich ciekawość świata i zachęcić do twórczych zabaw. Maluszki odkrywając kolejne karty będą łączyć cienie z obrazkami, odnajdywać największe i najmniejsze przedmioty w danych grupach, odszukiwać różnice, odnajdywać prawidłową drogę a przy okazji ćwiczą koncentracje, logiczne myślenie, motorykę małą, spostrzegawczość oraz koordynację wzrokowo - ruchową.  
Mewa Ewa to sympatyczny bohater, który zabiera nasze maluszki nie tylko do świata nauki ale także odkrywa przez nimi nadmorskie uroki 

 100 zabaw z bocianem Stefanem również 30 dwustronnych zmywalnych kart, książeczka z zadaniami oraz suchościeralny mazak. Tym razem przenosimy się na wieś gdzie podczas rozwiązywania kolejnych zadań dzieci poznają zwyczaje panujące na farmie. 
Zadania podobnie jak w wyżej opisanym zestawie opierają się na spostrzegawczości, odnajdywaniu różnic i podobieństw, jest też sporo zadań ćwiczących precyzję ruchów ręki oraz logiczne myślenie. Każde dziecko znajdzie tu coś dla siebie a możliwość wielokrotnego użycza kart pozwoli na utrwalanie wiedzy i umiejętności. Gorąco polecamy dzieciom w wieku wczesnoprzedszkolnym, zestawy są bardzo ciekawe i kolorowe przez co zachęcają maluchy do kreatywnych działań. 


Zestawy znajdziecie TUTAJ i TUTAJ

Kapitan Nauka


Komentarze

 1. Mamy 100 zabaw z królikiem Kazikiem a tu widzę nowości. Muszę się za nimi rozejrzeć bo Kazik jest w użyciu prawie codziennie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie widziałam wcześniej tych kart... a szkoda. Poszukam, bo myślę, że chrzesniakowi się spodoba :)

  OdpowiedzUsuń
 3. no proszę sto zabaw i nie sposób sie nudzić:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Już dawno nie mieliśmy nic Kapitana Nauki, a córka zawsze go lubiła :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super zabawa dla każdego malucha :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bomba! Koniecznie musze kupić! 👌👌

  OdpowiedzUsuń
 7. Fantastyczne. Kupię na pewno bratanicy jak będe w PL

  OdpowiedzUsuń
 8. Miałam podobną serię z Czu Czu i bardzo się nam podobała (z księżniczkami :D).

  OdpowiedzUsuń
 9. Tosia uwielbia te zestawy z Kapitana Nauki:) Sprawdzają się w każdej podroży:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam Kapitana Naukę, jednak jak widać po komentarzach nie jestem wyjątkiem. Karty nadają się zarówno do podróży jak i do zabaw w domu. Gorąco polecam również najnowszą książkę Kapitan Nauka na tropie angielskich słówek. Recenzja u nas na blogu.

  OdpowiedzUsuń
 11. Super, to są najlepsze prezenty, nie kolejne plastikowe coś prosto z Chin! Ja robię zazwyczaj tylko takie prezenty.

  OdpowiedzUsuń
 12. oj lubimy kapitana naukę...baaardzo <3

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie mam dzieci, ale kiedy będę miała na pewno pojawia się w moim domu gry takie jak ta, uwielbiam kreatywne gry i zabawy dla maluchów a nie bezsensowne gry które zabijają czas i niczego nie uczą.

  OdpowiedzUsuń
 14. Moje dzieci już za duże, ale podziwiam jaki teraz jest wybór gier i zabaw :-)

  OdpowiedzUsuń
 15. Super! Niebawem i dla nas będzie jak znalazł

  OdpowiedzUsuń
 16. Kapitan Nauka ma świetne propozycje dla starszych i młodszych też :)

  OdpowiedzUsuń
 17. świetna sprawa, coś dla mojej córeczki

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.