Przejdź do głównej zawartości

Zaginiony obraz - Agencja Edytorska Ezop

Nasza miłość do książek jest tak oczywista, jak to że po nocy wstanie dzień :-) Polski rynek oferuję bogatą ofertę książek dla dzieci w różnej tematyce. Co miesiąc pojawia się spora ilość nowości. Jedną z ciekawszych jaka niedawno pojawiła się w sprzedaży jest niewątpliwie publikacja Agencji Edytorskiej Epoz pod tytułem Zaginiony obraz. Książka Kęstutisa Kasparavićiusa zachwyca zarówno niebanalnym tekstem jak i mistrzowskimi ilustracjami samego autora. 
Akcja książki toczy się podczas przyjęcia w domu profesora Adalberta, który jest wielkim miłośnikiem sztuki. Owy osobnik z rodu  Labradorów posiada w domu dość pokaźną kolekcję obrazów przedstawiających różne rasy psów. Z powodu najnowszego nabytku, którym jest obraz Paulusa Pottera pt. Pies na łańcuchu, profesor postanowił wydać uroczyste przyjęcie, podczas którego goście będą mogli podziwiać jego najnowszy nabytek. Wśród zaproszonych znaleźli się lekarz medycyny, Niedźwiedź Bernard, doktor nauk humanistycznych, kozioł Dezyderiusz, hrabina Szarlota, Konsul Maurycy z małżonką Jasminą, mecenas, kaczor Ildefons oraz inspektor Fuks wraz z tajnym agentem. 


Przyjęcie przebiegało zgodnie z planem, aż do momentu, w którym to zauważono zniknięcie obrazu Pottera. Rozpoczyna się śledztwo i przesłuchanie wszystkich gości. Oczywiste jest, że obraz musiał zabrać ktoś z obecnych na przyjęciu, gdyż drzwi były cały czas zamknięte i nikt nie mógł wejść ani wyjść z domu profesora. Oczywiście niezawodny okazuje się być inspektor Fuks i jego tajny agent, który to zdążył przed kradzieżą ukryć się w obrazie, dzięki czemu został naocznym świadkiem całego zdarzenia. Nie zdradzę Wam jednak jak zakończyła się ta fascynująca historia. Jedyne co zdradzę, to to, że autor wykazał się prawdziwym kunsztem tworząc tak ciekawe dzieło :-)   Pisząc o Zaginionym obrazie nie mogę pominąć cudnych, pełnych szczegółów ilustracji. Autorowi udało się stworzyć niesamowite dzieło, które zachwyca i cieszy oko. Na końcu znajduje się Epilog w którym czytamy krótką notkę biograficzną Pottera. 


Zaginiony obraz to książka zdecydowanie godna polecenia. Ciekawa fabuła, tajemnica, śledztwo oraz te ilustracja na które można patrzeć bez końca. Zachęcamy Was do sięgnięcia po tą publikację i przekonania się co stało się z zaginionym obrazem :-)  


Ksiżąkę znajdziecie TUTAJ
Komentarze

 1. Książka wygląda ekstra! Mój trzylatek byłby zachwycony.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniała przygoda czytelnicza szykuje się dla młodych miłośników książek. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładna książka, piękne ilustracje :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ładnie wydana książka. Myślę że mojemu synkowi się spodoba

  OdpowiedzUsuń
 5. Wygląda super, pewnie się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne ilustracje, idealny prezent dla dziecka :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czeka na przeczytanie. "Mała zima nas oczarowała, więc tu pewnie będzie podobnie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Historię kupuję (w sensie, zaciekawiły mnie)
  , ale ilustracje mniej. Chyba nie moja estetyka.

  OdpowiedzUsuń
 9. Pięknie ilustrowana książka.
  Lubimy takie ilustracje

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)