Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Walka o wolność - Zdarzyło się w Polsce - Wydawnictwo Literatura

W naszej domowej biblioteczce znajduje się wiele książek historycznych. Bobje z meżęm jesteśmy nią zafascynowani. Dlatego też każda kolejna pozycja jaka ukazuje się na rynku wzbudza nasze zainteresowanie, zzwłaszcza jeżeli skierowana jest do młodszych odbiorców, z czego skorzystać może Ignacy. Nie inaczej było z cudną serią Zdarzyło się w Polsce, wydawanej przez Wydawnictwo Literatura. Najnowsza czwarta część nosi tytuł Walka o wolność i opowiada a bardzo trudnych czasach, kiedy to Polska na 123 lata znika z map świata. Dziesięć opowiadań przybliża nam realia tamtych czasów, pokazuje ducha walki i tą nadziej, która przez te lata nie umarła w kolejnych pokoleniach Polaków. Książka napisana została bardzo ciekawym a zarazem zrozumiały językiem, dzięki czemu jest bardzo wartością lekcją historii dla każdego Polaka. 
Nie jest łatwo ukazać tak trudne czasy, obfitujące w nieustanne walki i kolejne porażki. Autorom jednak udało się to bardzo dobrze, co więcej napisali książkę, która zaciekawi nawet osoby nie przepadające za historią. Poza walką na frontach, powstaniach i kolejnych zrywach wolnościowych, poznajemy także życie zwyczajnych ludzi, ich codzienne troski, obawy i nadzieję. Zwrócono także na inne formy "walki", którą prowadzili poslcy artyści. Opowiadanie o Fryderyku Chopinie czy Adamie Mickiewicz są tego przykładem. Życie pod zaborami stawiało przed Polakami wiele trudności, jednak pomimo wszystko nie zabyły one ducha walki. Akcja dziesiątego opowiadania toczy się w sierpniu 1914 czyli w roku rozpoczęcia I wojny światowej, której zakończenie było także końcem zaborów oraz powrotem naszego państwa na mapę Europy i świata.  

Walka o wolność to bardzo wartościwa pozycja, którą bardzo polecamy. Nie łątwo jest mówić o tak trudnych czasach, zwłaszcza z dziećmi, dlatego dobra lektura stanowi zawsze ciekawe uzupwłnienie. Polecamy serdecznie.  


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Literatura


Komentarze

 1. Świetna pozycja! Nie słyszałam o niej wcześniej ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rewelacja! Muszę tą książke pokazać córce, może zainteresuje się historią ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow, to chyba pierwsza książka o tej tematyce dla dzieci... Bardzo ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo wartościowa książka i ładne wydana:) Zdecydowanie warta aby sięgnąć po nią z dzieckiem,

  OdpowiedzUsuń
 5. świetna propozycja, mój synek jeszcze chyba z mały ale na przyszłość super

  OdpowiedzUsuń
 6. Naprawdę świetna książka, muszę ją kupić.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ta pozycja z pewnością przystępniej opowiada o tych czasach dzieciom

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo interesująca pozycja czytelnicza, mój pierwszak zafascynowany jest kosmosem. Może kupimy mu tę książkę i złapie bakcyla historycznego.

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetna propozycja. Dodana do listy zakupów :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty