Przejdź do głównej zawartości

Tworzenie i obróbka filmów dla dzieci - PWN

Tworzenie i obróbka filmów dla dzieci, to świetna książka dla małego miłośnika kina. Dzięki zawartej w niej wiedzy, dzieci samodzielnie poznają kolejne kroki w procesie tworzenia i obróbki filmów. Idealna książka dla rodziców i dzieci do wspólne zabawy nauki i odkrywania. Pozycja ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa PWN.
Z książki dowiadujemy się czym jest film oraz kolejne etapy jego powstawania. Omówiono poszczególne działania jakie muszą zostać wykonane zanim otrzymamy produkt finalny jakim jest film. Czytelnik poznaje Adobe Aftre Effects CC2017. Ponadto dowiadujemy się czym są maski oraz jak można dodać ścieżki dźwiękowe lub wyodrębnić element z filmu. Wszystko zostało bardzo jasno opisane i podparte przykładami. Pozwala to na jednoczesne studiowanie książki oraz własne działania, ucząc się sztuki filmowej już od najmłodszych lat.
Ta książka to idealna pozycja dla pasjonatów zarówno filmów, efektów specjalnych jak i samej pracy na komputerze. To także okazja do spędzenia wspólnego czasu na pogłębianiu własnych pasji. Polecamy serdecznie, książka może okazać się bardzo ciekawym prezentem świątecznym. 


Książkę znajdziecie TUTAJ

http://www.pwn.pl/

Komentarze

  1. Ciekawa książka. Może dzięki niej wyrośnie w przyszłości nowy operator filmowy lub reżyser?

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka wygląda bardzo ciekawie. Myślę, że Filip w niedalekiej przyszłości zainteresuje się ta dziedzina, choć na dwoje babka wróżyła fotografia lub filmowanie. 😊

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)