Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Tajemnica mody - Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai - Wydawnictwo Zakamarki

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai to jedna z ulubionych serii detektywistycznych Ignacego. Gdy po raz pierwszy przeczytałam mu pierwszy tom Tajemnica diamentów, z miejsca zapałał miłością do tego gatunku literackiego. Do tej pory poznaliśmy już większość przygód głównych bohaterów a kolekcja stale wzbogaca się o kolejne pozycje. Ostatnio zaczytujemy się w najnowszej części jaka ukazała się na polskim rynku czyli Tajemnicą mody. Jest to już 24 tom, a my z niecierpliwością czekamy na kolejny Tajemnice zamku. Autorem całej serii jest Szwed Martin Widmark a w Polsce książki wydaje Wydawnictwo ZakamarkiPrzyjaciele ze szkolnej ławy Lasse i Maja po raz kolejny będą mają do rozwikłania zagadkę. W ich miasteczku Valleby ma się odbyć wielki pokaz mody, na który swoją kolekcję będzie prezentował sam Jeana - Laurenta. Wszyscy mieszkańcy zajęci są przygotowywaniem strojów, ponieważ ten kto podczas pokazu na Rynku zaprezentuje się najlepiej wygra wycieczkę do samego Paryża. Oczywiście każdy marzy o wygranej i stara się przygotować jak najlepiej. Sytuacja staje się nieprzyjemna gdy okazuje się, że zaginęła ukochana kotka kreatora mody Lulu. Oczywiście sprawa zostaje zgłoszona na policję a Lasse i Maja rozpoczynają swoje śledztwo. Autor za każdym razem genialnie kreuje postacie, tak aby czytelnik do samego końca nie był pewien kto stai za danym przestępstwem. Nie inaczej jest i w tej części. Mali detektywi analizując dogłębnie ślady stawiają kilka hipotez, komu mogło zależeć na kotce? Wśród podejrzanych znajduje się recepcjonista, asystent czy też fotografka. Jednak o tym, kto i dlaczego porwał Lulu nie napiszę Wam. Dowiecie się o tym czytając Tajemnicę mody :-) Tajemnica mody, to kolejna genialna pozycja Widmarka. Posiada wszystkie cechy jakimi powieść detektywistyczna dla dzieci powinna się charakteryzować. Ignacy uwielbia przygody dwójki bohaterów. Polecamy Wam nie tylko tą część ale także każdą poprzednią, na pewno Wasze pociechy pokochają przygody Lassego i Mai :-) 


Książkę znajdziecie TUTAJKomentarze

 1. Uwielbiam do Ciebie zaglądać. Jedyny minus jest taki, że lista książek wciąż rośnie... 🙈

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolejna świetna pozycja, której nie powinno zabraknąć na półce 😊😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Aż wstyd się przyznać, ale nie znamy tej serii - ciekaw jestem, czy najstarszemu przypadłaby do gustu ;) Ja uwielbiam książki, w wtórych coś się dzieje, jakieś ciekawe zagadki detektywistyczne więc może się skusimy :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawie się zapowiada. Kolejna fajna książeczka. :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znałam tej serii. Osobiście uwielbiam tego typu książki (w wersji dla dorosłych) chętnie wciągnę w ten świat córkę - może i Ona polubi :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajnie się zapowiada, może skorzystam i sprezentuje ją komuś

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty