Tyle razy nas odwiedziliście :-)

SuperQuizy o zwierzakach od Kapitana Nauki

Jeżeli macie w domu małego miłośnika zwierząt, to prezentowane przez mnie dzisiaj trzy pozycje sprawdzą się idealnie jako prezent mikołajkowy. Mowa będzie o SuperQuizach od Kapitana Nauki. Wcześniej pisałam już o dwóch innych publikacjach z serii. Przeczytać możecie o nich TUTAJ i TUTAJ. Dzisiaj tematem przewodnim będą zwierzaki ponieważ będziemy poruszać się właśnie w tym obszarze, najpierw bardzo obszernie, a później szczegółowo. 

SuperQuiz Zwierzęta, to bardzo ładnie wydane kompendium wiedzy na temat różnych gatunków zwierząt występujących na całym globie. Poznajemy najszybszego ssaka, którym jest gepard, dowiadujemy się jakie zwierzęta polują nocami, oraz jakie ptaki zaliczane są do tzw. nielotów. Poznajemy wagę słoni afrykańskich oraz jakich morskich gatunków nie należy się obawiać przy bliższym spotkaniu. Na każdy temat poświęcono jedną kartkę, z których pierwsza strona to krótki i zwięzły opis a druga to zagadki do rozwiązania, sprawdzające stopień opanowania wiedzy znajdującej się w tekście. 


SuperQuiz Konie, to całe wydanie poświęcone tym pięknym zwierzętom. To prawdziwa gratka dla ich miłośników i źródło ogromnej wiedzy na ich temat. Czytając kolejne strony poznajemy rasy kuców, jak wygląda życie w stadzie, co lubią jeść oraz gdzie mieszkają. Dużo uwagi poświęcono także Sportom konnym. Nie pominięto także ich roli choćby w toczonych niegdyś wojnach. Uzupełnieniem jest oczywiście quiz, którego rozwiązywanie sprawia dzieciom wiele frajdy.

SuperQuiz Koty, to kolejna pozycja o której chciałam dzisiaj napisać. Tym razem całość poświęcona jest tym słodkim czworonogom. Całość rozpoczyna się od wyjaśnienia skąd pochodzą koty. Następnie poznajemy poszczególne elementy od uzębienia i języka po samo futro. Jest też sporo informacji odnośnie prawidłowej higieny kotów oraz samego karmienia. Mamy też opisy kotów orientalnych oraz jak czy się charakteryzują wystawy kotów. Na koniec poznajemy najsłynniejsze koty świata. Ponownie całość uzupełniają quizy.


SuperQuizy o zwierzakach to bardzo ciekawe formy przekazywania wiedzy i zabawy w jednym. Dzieci z radością poznają kolejne fakty oraz odkrywają tajemnice życia określonych gatunków. U nas taka forma sprawdza się doskonale. Polecamy serdecznie :-) 


SuperQuizy znajdziecie TUTAJKomentarze

 1. Bardzo lubię to wydawnictwo. Ma świetne zabawki edukacyjne 👌

  OdpowiedzUsuń
 2. Nauka poprzez zabawę jest najlepsza!

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękne cudowne książeczki i jakie praktyczne, aż żal ,że nie mam takich małych dzieci ...:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Sa super! Myślę, że jeszcze z rok i będę mogła kupować takie starszemu;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię kapitana naukę, te gry wprawdzie jeszcze nie dla nas, ale chętnie po nie sięgnę dla chrześncy.

  OdpowiedzUsuń
 6. quiz koty jest na naszej liście prezentów. bardzo lubimy rzeczy tego wydawnictwa :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Faktycznie świetny pomysł na prezent. ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty