Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Super Wings dla najmłodszych - Wydawnictwo AMEET

Każdy, kto ma w domu małego miłośnika lotnictwa zna zapewne serial animowany "Super Wings". Wydawnictwo AMEET wydało właśnie dwie kartonówki skierowane do najmłodszych miłośników książek. Podróżuję i rymuję oraz Liczby i kolory to zbiór zabawnych wierszyków autorstwa Urszuli Kozłowskiej. 
Podczas słuchania książeczek, dzieci podróżują wraz ze swoimi ulubionymi bohaterami. W książeczce Podróżuję i rymuję mali milusińscy  odwiedzą Anglię wraz z Lotką, do Maroka zawitają wraz z Frunią a na Hawaje zabierze ich Dżetek. Nie zapominajmy o pięknej i urokliwej Wenecji, do której wybiorą się wraz z Trafikiem. Wszystkie wierszyki mają ciekawe i wpadające w ucho rymy, dzięki czemu dzieci szybciutko zapamiętają wierszyki ćwicząc przy tym pamięć. 

Liczby i kolory to z kolei podróż do świata kolorów i liczb. Dzięki tej książeczce dzieci nauczą się liczyć do dziesięciu oraz rozpoznawać i nazywać dziesięć podstawowych kolorów. Wesołe wierszyki sprzyjają nauce a zadawanie przez rodziców prostych pytań związanych z tekstem dodatkowo ćwiczy u maluszków logiczne myślenie oraz wyrabia nawyk słuchania ze zrozumieniem. 


Obie książeczki zostały bardzo ładnie zilustrowane. Całość fajnie ze sobą współgra i zapewnia rozrywkę na długie godziny dla najmłodszych, a bohaterowie ulubionej bajki staną się kompanami w zabawie i nauce. 


Książeczki znajdziecie TUTAJ

http://www.ameet.pl/


Komentarze

 1. Super pomysł na nadchodzące Święta 🎅 :) pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie ksiazeczki zdecydowanie wspomagają rozwoj dziecka. Jesscze tylko zeby rodzice chcieli chętnie z dzieckiem je czytać:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super książeczki - idealne propozycje na prezenty na nadchodzące Święta! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubiłam zaopatrywać domową biblioteczkę w takie książeczki, przydawały się na co dzień, ale też świetnie sprawdzały się podczas spacerów czy w podróży. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty