Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Przygody Kota Papli czyli Czytamy bez mamy - Wydawnictwo Debit

Jeżeli macie w domu dzieci, które niedawno rozpoczęły przygodę z czytanie i chcecie im podsunąć jakieś tytuły, które nie przerażą ich ilością stron, małą czcionką i tekstem na całą stronę to polecę Wam dzisiaj dwie pozycje, a właściwie kilkanaście, bo cała seria Czytamy bez mamy jest warta polecenia. Stworzona z myślą o zaszczepieniu już u najmłodszych dzieci miłości do czytania, podzielna została na trzy poziomy trudności. Kot Papla i kaczuszka oraz Kot Papla i skarpetki to pozycje wchodzące w skład poziomu pierwszego. Cała seria ukazuje się nakładem Wydawnictwa Debit. 


Kot Papla jest specem od rozwiązywania "kryminalnych" zagadek. Tym razem przedmiotem jego śledztwa zostaje...kaczuszka. Dokładnie tak, mała, żółta i gumowa kaczuszka. Oczywiście sprawa jest wagi niemalże państwowej a cała akcja przeprowadzona zostaje z sumiennością, jakiej nie powstydziłby się sam Sherlock Holmes. Do kogo należy znaleziona przez Lakotę, w czerwonym śmietniku kaczuszka? Na to pytanie zna odpowiedź jedynie Kot Papla i kaczuszka :-)


Stojący na straży prawa, niezawodny i nieustraszony Kot Papla, tym razem staje przed rozwiązaniem  zagadki, kto ma czelność zakradać się do cudzych mieszkań i domów i kraść z nich...pojedyncze skarpetki. Lista podejrzanych jest dość długa. Jednak nasz bohater, wraz z grupką pomocników rozwiązują i tą zagadkę. Ale o tym czy sprawcą całego zamieszania był dyrektor Muzeum Skarpetek, krawiec szyjący skarpetki a może właściciel sklepu ze skarpetkami, przekonacie się sami czytając Kota Paple i skarpetki :-) 


Przygody Kota Papli i jego grupki przyjaciół, to zabawne historyjki, które czyta się błyskawicznie. Do tego ładne, przykuwające uwagę ilustracje oraz duża czcinka sprawiają, że są idealnymi pozycjami do szlifowania umiejętności czytania przez dzieci. Polecamy serdecznie całą serię, u nas sprawdział się idealnie :-)  


Książki znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo DebitKomentarze

 1. Kusisz coraz to nowymi propozycjami ❤️

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam ani wydawnictwa, ani książeczek ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tyle fajnych propozycji książek na różnorakich blogach, a czas ucieka! Szkoda, że nie można go zatrzymać, by móc na spokojnie przerobić z dzieckiem wszystkie fajne lektury polecane przez blogerki.

  OdpowiedzUsuń
 4. jakie cudowne ilustracje! Coś dla mojego syna :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne wydawnictwo :D Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty