Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Polecamy na Święta: Dzieciaki Grzeczniaki od Epideixis

O tym, że puzzle to świetna zabawa połączona z intensywnym treningiem szarych komórek, nie muszę nikogo przekonywać. U nas cieszą się niesłabnącą popularnością. Ignacy od najmłodszych lat był ich wielkim pasjonatom. Nasza kolekcja stale powiększa się o kolejne pozycje. Ostatnio na rynku pojawiła się kontynuacja dobrze nam znanej serii edukacyjnej Dzieciaki Grzeczniaki, którą wydaje Wydawnictwo Epideixis. Do tej pozy na rynku były dwa zestawy Dom i Obiad, o których pisałam TUTAJ. Niedawno ukazały dwa kolejne tytuły Spacer i Plac zabaw, które podobnie jak dwa pierwsze bardzo spodobały się Ignasiowi. 


Idea i koncepcja puzzli pozostaje ta sama. Dzieci otrzymują zestaw 60 elementów puzzli z których układają całość składającą się z sześciu obrazów, na których przedstawiono sytuacje z życia wzięte. Samo ułożenie puzzli, nie jest takie proste, gdyż osoby i miejsca na poszczególnych sześciu obrazkach są te same, jedynie w innych pozach i sytuacjach, co powoduje, że mamy sporą ilość bardzo podobnych i z pozoru pasujących puzzli. Jednak gry już dziecko upora się z ich ułożeniem rozpoczyna się drugi etap zabawy czyli długa i konstruktywna dyskusja. 


 


  

Dzieci analizując poszczególne sceny przedstawione na puzzlach opisują prawidłowe wzorce zachować jakie są tam prezentowane. Uczą się wzajemnej pomocy oraz szacunku, co przełoży się na ich prawidłowe funkcjonowanie w społeczeństwie.Puzzle - Spacer zawierają następujące scenki:

- wrzucanie śmieci do kosza,
- idziemy obok rodzica po chodniku,
- przechodzimy przez jezdnie w wyznaczonych miejscach,
- dbamy o rośliny,
- dbamy o zwierzęta,
- pozdrawiamy znajome osoby. Każdy z zestawów zawiera:

- 60 elementów puzzli,
- woreczek do przechowywania puzzli,
- oraz instrukcję.

Puzzle zostały odpowiednio oznaczone (na odwrocie), tak aby ich segregacja była łatwa i szybka. Kolor znajdujący się na odwrocie puzzli odpowiada temu znajdującemu się na opakowanie. Również woreczki zostały dołączone w tych samych kolorach, co tworzy bardzo ładne i praktyczne zestawy. 

Puzzle - Plac zabaw zawierają następujące scenki:

- witamy i zapoznajemy się z innymi dziećmi,
- zgodnie się bawimy, pomagając sobie na wzajem,
- czekamy na swoją kolej na zjeżdżalni,
- pytamy rodzica o zgodę, jeśli chcemy bawić się w innym miejscu,
- dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych dzieci,
- kiedy trzeba wracać, żegnamy się z kolegami i wychodzimy z rodzicami.


Dzieciaki Grzeczniaki to bardzo ciekawe i  niespotykane dotąd nadanie puzzlom formy, która bezpośredni wpływ na wychowanie. Scenki są barwne i przykuwają dziecka uwagę, dzięki czemu szybko je zapamiętuje nabywając odpowiednich wzorców zachowań. Jeżeli macie w domu, tak jak ja. miłośnika puzzli lub chcecie w dzieciach zaszczepić pasję układanie to polecamy Wam prezentowaną dzisiaj serię. Idealnie sprawdzą się jako prezent świąteczny :-)   
Dzieciaki Grzeczniaki znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Epideixis

Wpis powstał w ramach projektu: POLECAMY NA ŚWIĘTA 

https://ikwdomowymzaciszu.blogspot.co.uk/search/label/Polecamy%20na%20%C5%9Bwi%C4%99ta%20%3A-%29

Komentarze

 1. Tych propozycji akurat nie znałam wcześniej, ale córka lubi puzzle więc na pewno by jej się spodobały :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiamy układać puzzle, bez względu na wiek i ilość elementów. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow! Piękna grafika. No Maja ma 3,5 roku więc jeszcze nie dla nas to, ale fajny pomysł na prezent.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam puzzle! Jak byłam mała godzinami układałam je, zwłaszcza te trudne i z dużą ilością kawałków. Na pewno pozytywnie wpływa na rozwój dziecka (co widać na moim przykładzie 😂)

  OdpowiedzUsuń
 5. kiedy moje dzieci były małe, uwielbiały puzzle

  OdpowiedzUsuń
 6. Swietna sprawa. Nie tylko uczą koncentracji i usprawniają małą motorykę - ale jeszcze pokazują, jak funkcjonować w społeczeństwie. Zdecydowanie kupuję to :)

  OdpowiedzUsuń
 7. My uwielbiamy układać puzzle tej pozycji nie znam.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty