Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Podaruj dziecku...swój czas

W dzisiejszym świecie jednym z głównych problemów z jakimi muszą się zmierzyć rodzice jest czas, a raczej jego brak. Praca zawodowa bardzo znacząco wpływa na to ile czasu jesteśmy w stanie poświęcić naszym dzieciom. Dlatego tak ważne jest, aby umiejętnie go wykorzystać. U nas jest to bardzo ważny element każdego dnia. Wraz z mężem staramy się zawsze wygospodarować czas tylko dla naszej rodziny. Długie jesienne i zimowe popołudnia i wieczory dodatkowo sprzyjają takim wspólnym aktywnościom. Mamy nasze ulubione zajęcia, którym oddajemy się z ogromną pasją. Jednak numerem jeden są u nas puzzle. Razem z Ignacym potrafimy godzinami układać kolejne zestawy. 
Ignacy zafascynowany jest dinozaurami, dlatego też najczęściej sięga po puzzle, które przedstawiają bohaterów jednej z jego ulubionych bajek The Good Dinosaur. Podczas gdy on układa kolejnego dinka, ja wybieram puzzle skierowane do żeńskiej grupy :-) Oba komplety wydane zostały przez firmę Clementoni, któa posiada w swojej ofercie szeroki wybór puzzle o różnej tematyce oraz stopniu trudności, Obydwa zestawy zawierają ok 100 elementów i zostały bardzo starannie wykonane. Po ułożeniu idealnie do siebie pasują tworząc obraz zgodny ze wzorem zamieszczonym na opakowaniu. 


O tym jak duży wpływ na rozwój dziecka ma układanie puzzli nie muszę chyba nikogo przekonywać. Dla czystej formalności wymienię kilka z nich. Otóż układanie puzzli przez dziecko rozwija:

- percepcję wzrokową,
- logiczne myślenie,
- koordynację wzrokowo - ruchową,
- planowanie ruchów ręki,
- koncentrację,
- samodzielność,
- skupienie uwagi,
- oraz poprawia pamięć.U nas puzzle są antidotum na nudę i sposobem na wspólnie spędzony czas. Podczas układania zawsze dopisuje nam humor a czas mija nie wiadomo kiedy. Dlatego zachęcamy wszystkich rodziców, bez względu na wiek w jakim Wasze dzieci są, układajcie wspólnie puzzle. Zaopatrzcie się w kilka zestawów i działajcie :-) Podarujcie Waszym pociechom najcenniejszy prezent podczas tych świąt - Waszą uwagę, niczym nie rozpraszane zainteresowanie i czas :-) Puzzle znajdziecie TUTAJ   


Komentarze

 1. Świetne propozycje na spędzanie wspólnie czasu 😊👌

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiamy taką formę spędzania razem wolnego czasu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy nie przepadałem za puzzlami, zobaczymy jak młody. Największy plus w takiej zabawie widze w tym, że jest to również doskonały czas na rozmowę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak byłam mała tez kochałam puzzle - mają w sobie jakąś magię :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Puzzle są faktycznie świetnym sposobem na rodzinne spędzanie czasu - zwlaszcza teraz, kiedy pogoda zawodzi. Zamawiam te z dinozaurami, synek będzie zachwycony!

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie cierpię puzzli... Na szczęście moje dziecko ma ojca, który je lubi;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Też bardzo lubię puzzle, to świetny pomysł na spędzanie czasu wspólnie:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak byłam mała także układałam z mamą puzzle. To świetna rozrywka dla całej rodziny! Pozdrawiam gorąco :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Puzzle fajna zabawa. Bratanica z pasja nawet 1000 układa. Lena nie koniecznie chyba że jako element gry.

  OdpowiedzUsuń
 10. I my bardzo lubimy puzzle. Wchodzimy w fazę dinozaurów, więc pewnie te przypadłyby Tygrysowi do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 11. Dobry pomysł na wspólne spędzanie czasu. :-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty