Tyle razy nas odwiedziliście :-)

O tym, co małe mrówki podarowały Dzieciątku Jezus i inne historie - Wydawnictwo Promic

Sezon na świąteczne lektury uważamy oficjalnie za rozpoczęty :-) Przez najbliższe dni, systematycznie będę Wam pokazywała jakie książki wybraliśmy, w tym roku, na ten wyjątkowy okres oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Dzisiaj będzie o ślicznie wydanej publikacji Wydawnictwa Promic. O tym, co małe mrówki podarowały Dzieciątku Jezus  i inne historie, to zbiór pięciu opowiadań, z których dzieci poznają zabawne perypetie parcowitych mrówek i ich przyjaciół.  

W pierwszym opowiadaniu, dzieci poznają historię pracowitych mrówek, dzięki którym malutki Jezus mógł wygodnie spać w żłobie wyścielonym sianem. Bohaterką drugiej historii jest mrówka o imieniu Talanda, która uczy małego ptaszka cierpliwości oraz szacunku do otaczającej nas przyrody i darów jakie nam daje. Kolejne dwie historie opisują perypetie małej Sofi. Dziewczynka dzięki mądrości swojej babci, staje się pokorniejsza i zaczyna doceniać to co posiada, uczy się także bezinteresowności oraz zawiera nowe przyjaźnie. Opowieścią zamykającą jest historia dwóch chłopców, którzy przy pomocy psotnych Aniołków pokonują własne słabości. Książeczka została bardzo ładnie i starannie wydana. Niewielki format, twarda okładka i prześliczne ilustracje sprawiają, że dzieci przepadają za nią. Do tego zabawne i pouczające historię i mamy idelaną pozycję do czytanie podczas adwentu. 
O tym, co małe mrówlki podarowały Dzieciątku Jezus i inne historie, to lektura dla małych i dużych. Rozbawi, skłoni do reflekcji a nawet zmainy postepowania. Książka może stać się pięknym gwiazdkowym prezentem :-) Polecamy serdecznie 


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo PROMIC


Komentarze

 1. Wygląda na bardzo fajną i ciekawą książeczkę :) Nawet na prezent byłaby super.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie, takie inne podejście niż zwykle :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Może dorzucę siostrzeńcowi do prezentów :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakie niekonwencjonalne ukazanie tematu Bożego Narodzenia! podoba mi się <3 Na kolejny rok, może się skuszę <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ładnie wydana, co ważne w książkach dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zawsze czytam recenzje i żałuję, że nie mam już komu kupić:-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne ilustracje, super książka

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty