Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Hania Humorek - nowości - Wydawnictwo Egmont

O Hani Humorek można by pisać bez końca, podobnie jak czytać o jej przygodach. W Polsce nie tak dawno ukazały się dwa kolejne tomy, których nie mogło u nas zabraknąć. Hania Humorek. Apetyt na Święta (16 tom) oraz Hania Humorek i lista marzeń (tom 17). Cała seria ukazuje się nakładem Wydawnictwa Egmont.  
Zbliża się Święto Dziękczynienia a tym samym doroczny konkurs Olimpiada Żarłoków organizowana przez szkołę Hani. Do tej pory Hani nigdy nie udawało się uczestniczyć w tych zawodach, jednak w tym roku miało być inaczej. I było :-) Rodzina Humorków zadecydowała nieco opóźnić swój coroczny wyjazd do babci Lusi i pozwolić dzieciom wziąć udział w tak wyczekiwanej imprezie. Hania postanawia nie zmarnować swojej szansy i rozpoczyna intensywny trening, do którego (bez większego entuzjazmu) dołącza jej młodszy brat. Kilka tygodni przygotowań i już są gotowi tawić czoła konkurencji. Jednak czy aby na pewno nasza bohaterka wygra konkurs a tym samym zapewni swojej rodzinie świątecznego indyka? O tym przekonacie się czytając książkę. 
Gdy Hania zobaczyła Ostanią Listę Życzeń swojej babci Lusi zapragnęła stworzyć własną. Co prawda przedostatnią i taką, którą zrealizuje zanim zacznie czwartą klasę, ale równie ważną. Wśród wielu podpunktów znalazły się i takie jak nauczyć się robić gwiazdę czy grać na jakimś instrumencie. Jednak najtrudniejszym wyzwaniem było polecieć na Antarktykę!!! Nie tylko sama odległość stanowiła kłopot, ale także fundusze na bilet.  Jednak rezolutna Hania Humorek i na to znalazła sposób. A jaki? O tym przekonacie się podczas lektury. Podczas prób realizacji swojej listy, Hania nauczyła się, że nie zawsze osiągniemy zamierziny cel, ale zawsze należy do niego dążyć. 
Seria o Hani Humorek to światowej sławy książki, które czytają dzieci na całym świecie. My Hanie znamy od dawna i polecamy wszytskim któzy jej jeszcze nie znają :-) 


Książki znajdziecie TUTAJ

Egmont Polska

Komentarze

  1. Hania Humorek poprawi dzieciakom humorek! Fajna ksiazka!:-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Właśnie wróciłam wspomnieniami jak ja kiedyś pochłaniałam kartkę za kartką przygód Hani, aż mnie korci aby sprawdzić co dziś u niej słychać ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie znam tych książek, ale jestem pewna że za jakiś czas na pewno znajdą się w naszej biblioteczce. Tylko dziecko musi mi trochę podrosnąć.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty