Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Ciało człowieka. Anatomia dla początkujących - Wydawnictwo Jedność

Ciało człowiek od tysięcy lat fascynuje. Wielu uczonych poświęca całe swoje życie, aby odkryć kolejne zależności, sposób funkcjonowania czy też znaleźć odpowiedź na dręczące ludzkość pytania o źródło chorób. Nie rzadko te pasje mają swoje źródło już w dzieciństwie. Ignacy od pewnego czasu bardziej niż wcześniej zainteresował się właśnie ludzkim ciałem. Podążając za jego zainteresowaniami, postanowiłam zaopatrzyć nas w kilka pomocy dydaktycznych, które pozwolą mu odkrywać tajemnice ludzkiego ciała. Gdy przeszukując kolejne strony w internecie, natknęłam się na tą pozycję, od razu wiedziałam, że to będzie strzał w dziesiątkę, i nie myliłam się. Ciało człowieka. Anatomia dla początkujących, to niezbędnik każdego młodego odkrywcy. W Polsce książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Jedność. 
Książka podzielona jest na dwa bloki. Pierwszy z nich to karty ze szkieletem ludzkim do wycięcia i złożenia. Drugi zaś to część dziewięć tematów, które zostają w bardzo ciekawy sposób przedstawione młodemu odbiorcy. Dzieci dowiedzą się o:

- szkielecie, 
- pięciu zmysłach,
- mózgu,
- układzie trawiennym, 
- mięśniach,
- genach,
- sercu i układzie krwionośnym, 
- oddychaniu,
- oraz pierwszej pomocy. 


Karty, które należy wyciąć, zostały odpowiednio zaznaczone a ich wyrwanie jest proste. Samo wycięcie też nie sprawia kłopotu, gdyż oznaczone odpowiednimi liniami miejsc w których należy dokonać cięcia. 


Część z tekstem, to krótkie powiązane z określonym tematem objaśnienia, które w jasny i zrozumiały sposób przedstawiają i wyjaśniają dany temat. Wśród wielu definicji i przykładów, które możemy znaleźć w naturze są także propozycje eksperymentów. Nam jeden bardzo się spodobał i planujemy w najbliższych dniach go wykonać i oczywiście zaprezentować go na blogu :-) 


Jeżeli macie w domu małego miłośnika wiedzy lub chcecie zainteresować dziecko tematem ludzkiego ciała, to zdecydowanie polecam Wam na początek tą pozycje. Dzieci dowiedzą się z niej między innymi ile mamy kości, jakie posiadamy zmysły i za co odpowiadają, kiedy przeprowadzano pierwsze operacje na mózgu, dlaczego należy jeść warzywa czy też jakie są typy mięśni, czym są geny, jak zmierzyć sobie puls oraz usłyszą kilka porad jak postępować w przypadku skaleczenia, oparzenia się lub użądlenia przez osę lub pszczołę. Na koniec ułożą swój pierwszy model szkieletu ludzkiego. 
Na koniec Ignacy układający model szkieletu :-) 
Ciało człowieka. Anatomia dla początkujących, to fantastyczna podróż do wnętrza ludzkiego ciała, w którą możecie wybrać się razem ze swoimi pociechami. Książka została bardzo dobrze opracowana i z pewnością zaciekawi każdego przedszkolaka jak i nieco starsze dzieci. U nas sprawdziła się fenomenalnie, dlatego też z czystym sumieniem polecamy, na pewno sprawi wiele radości oraz pogłębi znacznie wiedzę z zakresu anatomii. 

Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Jedność


Komentarze

 1. O, ciekawa ta książka. I jaki ładny szkielet

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygląda na dosyć ciekawą książkę może ktoś skusił by się na taką dla swojego Malucha na przykład na gwiazdkę

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna! Muszę kupić- Młoda będzie zachwycona 👌👌

  OdpowiedzUsuń
 4. Interesująca książka myślę że na pewno się spodoba Młodemu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa propozycja, moja córka jest jeszcze na to za mała, ale w przyszłości spróbuję:) Pozdrawiam angelaopisuje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ładny Gnatek :) jak tylko chrześniak podrośnie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Super pomysł, a święta tuż tuż 🎅 :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Genialne! Jak byłam młodsza uwielbiałam takie książki edukacyjne. Pamiętam też, jak za dzieciaka na gwiazdkę dostałam grę operacja, była bardzo ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Kiedyś kupowaliśmy coś podobnego, z tym, że elementy były przestrzenne i plastikowe. Miał z nich powstać szkielet wielkości 150 cm. Zaniechaliśmy jednak, bo dziecko zmieniło zainteresowania na dinozaury, ale myślę, że bedziemy powoli do tematu wracać. Może z tym wydawnictwem?

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawe wydawnictwo. Zapisuję sobie na przyszłość.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty