Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Baltazar wraca do domu - Wydawnictwo Literatura

Dzisiaj będzie o bardzo mądrej i pouczającej a zarazem dość zabawnej książce Katarzyny Wasilkowskiej pod tytułem Baltazar wraca do domu. Książka ukazała się niedawno nakładem Wydawnictwa Literatura i poszerzyła grono serii Poduszkowce.   


W spokojnej i bardzo porządnej wsi pod lasem życie płynie bardzo spokojnie. Nie ma tu wiele atrakcji, ale każdy wiedzie spokojne i poukładane życie. Gdy pewnego dnia do starej i opuszczonej chatki w głębi lasu wprowadza się nikomu nie znany Wilk, mieszkańcy zaczynają się niepokoić. Kim jest owy nieznajomy? Dlaczego wybrał to miejsce na swój dom? I wreszcie co takiego zrobił, że musi się tam ukrywać? Lisica, prosiak rodzina kóz oraz inni mieszkańcy próbują znaleźć odpowiedzi na dręczące ich pytania. Okazuje się, że kłamstwo wymyślone przez przebiegłą łasice, wprowadza w błąd całą wioskę. Do tego sprytne dwa koziołki Tadziulek i Stasinek dorzucają swoje trzy grosze do całej tej historii. Co z tego wyjdzie? Przekonajcie się sami :-) 


Książka została bardzo ładnie zilustrowana przez Martę Kurczewską. Ilustracje są barwne i wiernie oddają treść książki. Książka została bardzo ładnie i starannie wydana, posiada twardą okładkę oraz gruby, dobrej jakości papier. Baltazar wraca do domu, to historia o tolerancji, która pokazuje, że jeżeli ktoś jest innych to nie znaczy że gorszy lub zły. To także przestroga przed kłamstwem, które zawsze wychodzą na jaw. Polecamy serdecznie, książka stanowi ciekawą i mądrą lekturę, idealną do poduszki :-)  


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Literatura


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty