Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Bajka o Farfoclu i Plamce - Wydawnictwo Skrzat

Dzisiaj chciałam Wam napisać o nowości jaka ukazała się tej jesieni nakładem Wydawnictwa Skrzat. Bajka o Farfoclu i Plamce to duet, który z pewnością rozbawi nie jednego. Zabawne a czasem "pełne grozy" przygody czyta się z zapartym tchem. 
W Pokoju Kacpra, pod łóżkiem zamieszkał pewien lokator o imieniu Farfocel. Tak jak się zapewne już domyślacie jest on kłębkiem kurzu. Jak by tego było mało wraz z nim spotkać możecie jego przyjaciółkę Plamkę, która raz jest po mleku a raz po herbacie. Ta dwójka wie co to dobra zabawa i moc przygód. I choć plamka czasami zostaje starta przez mamę Kacpra, to prędzej czy później zawsze pojawia się powrotem. Natomiast sam Farfocel czasami wciągnięty przez odkurzacz odwiedza swoją rodzinkę. 


Nasi bohaterowie, tak jak każdy z nas, mają swoje marzenia i cele do których dążą. Plamka śni o tym by móc choć raz polecieć jak deszczówka. Farfocel uwielbia otwarte przestrzenie, zabawy i figle w towarzystwie przyjaciół. Ten zabawny duet pewnością rozbawi każdego. 
Bajka o Farfoclu i Plamce, to krótka i zabawna historyjka, idealna do poduszki. Nietypowi bohaterowie, moc przygód i zabawne dialogi to nie wątpliwie atuty tej książeczki. Młody czytelnik poznaje moc przyjaźni i odkrywa, że może się ona zrodzić pomiędzy bardzo różniącymi się od siebie postaciami. Polecamy serdecznie jako bajkę na dobranoc :-)Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Skrzat


Komentarze

 1. Czy Foch to postać pozytywna? W starych klasycznych bajkach świat był czarno- biały. Współcześnie już tak nie ma. Może czas na dyskusję, czy dla naszych maluchów jest to korzystne. W kresie, kiedy dorastają powinny kierować się jasnymi ocenami. Na odcienie szarości przyjdzie czas w życiu dorosłym.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super pomysł na książkowy prezent!

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna propozycja. Najpewniej się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Umkneły mi gdzieś te pozycje od Skrzata

  OdpowiedzUsuń
 5. Wygląda super i jakie piękne ilustracje :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Urocza książeczka - a takich Farfoclów i Plamek przy małym dziecku w domu nigdy nie brakuje ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty