Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Przygody Misia Paddingtona - Wydawnictwo Znak Emotikon

Różne są misie na świecie grube i chude, wesołe i smutne, z przyklapniętym uchem i z małym rozumkiem, jednak spośród nich wszystkich jeden jest tylko Paddington. Miś o niezwykłym talencie do...popadania w kłopoty. Znane na całym świecie przygody tego sympatycznego osobnika bawią od lat. Wydawnictwo Znak Emotikon wydało wznowienie trzech tomów opowiadających o życiu rodziny Brownów przy ulicy Windsor Gardens 32 w Londynie. Opowieści Michaela Bonda od lat zaliczane są do klasyki światowej literatury dziecięcej.
Przybyły z najdalszych zakątków Peru, mały miś przesiadywał właśnie na stacji Paddington w Londynie, gdy został dostrzeżony przez Państwa Brown. Jego uroczy pyszczek i informacja zamieszczona kartce sprawiają, że Brownowie nie mogą przejść obok niedźwiadka obojętnie. Szybko zapada decyzja, że miś zostaje a na cześć stacji miejsca w którym został znaleziony otrzymał imię Paddington. Misz szybko zdobył serce zarówno Państwa Brown, ich dwójki dzieci Judyty i Jonatana oraz Pani Bird, która zajmuje się prowadzeniem domu Państwa Brown.

Nowa rodzina Paddingtona równie szybko jak go pokochała, zorientowała się także, że niedźwiadek choć ma złote serce, to popada w tarapaty szybciej niż torpeda. Pierwszego dnia pobytu u Państwa Brown zalała łazienkę a kolejne dni przynosiły kolejne kłopoty. Nie inaczej było podczas wyprawy na zakupy, gdy ruchome schody i windy sprzymierzyły się przeciwko niedźwiadkowi. Dalej było już tylko gorzej...wizyta w teatrze i niefortunny zakup lornetki, wyjazd nad morze i konkurs na największy zamek z piasku oraz pokaz magii. W tym miejscu muszę przyznać, że właśnie owy pokaz magii rozbawił nas do łez.

Paddington za granicą to druga część serii. Tym razem cała rodzina Brownów z Paddingtonem na czele oraz Panią Brown wybierają się na wakacje do Francji. Oczywiście cała wyprawa poprzedzona jest wielkimi przygotowaniami a sam Paddington został odpowiedzialny za stworzenie marszruty. Jednak czy wszystko pójdzie zgodnie z planem? Już na lotnisku pojawia się pierwszy problem związany z nieposiadaniem przez niedźwiadka paszportu. Jednak miś, który zawsze spada na cztery łapki i tym razem wyszedł z opałów bez szwanku. We Francji wszystko szło zgodnie z planem...do momentu, aż cała szóstka zabłądziła. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło i wczasowicze postanowili zatrzymać się w malowniczym miasteczku.

Jednak i tym razem Paddington popada  niezłe tarapaty. Najpierw podczas wyprawy na ryby, gdzie ich statek odpływa a cała załoga zostaje uwięziona na bezludnej wyspie. Później podczas parady, gdzie miś otrzymał zadanie gry na bębnie a na zakończenie wakacji nasz bohater postanowił wziąć udział w wyścigu Tour de France. O tym jak zakończyły się te, bądź co bądź, niecodzienne wyczyny, przekonacie się czytając książkę Paddington za granicą.   

Nowe przygody Paddingtona to trzecia część serii. Zadomowiony już na dobre u Państwa Brown miś prowadzi spokojne i stateczne życie. Chodzi na zakupy, delektuje się swoją ulubioną marmoladą i spędza długie godziny na rozmowach z panem Gruberem i tylko od czasu do czasu wpada w kolejne tarapaty. Tak jak podczas montowania anteny telewizyjnej, gdy niedźwiadek postanowił zamknąć intruza na strychu i sprowadził policję po czym gdy sprawa została wyjaśniona, rozkręcił nowy telewizor. Podobnie nie miła przygoda spotkała Paddingtona, gdy ten został poproszony przez sąsiada o ścięcie gałęzi i skoszenie trawy.  

To jednak nie koniec przygód misia. Nasz bohater stał się jeszcze gwiazdą telewizji i wystąpił w teleturnieju, udał się na świąteczne zakupy do centrum handlowego, poszedł na darmowe pokazy i otrzymał gratulacje od kierownika piętra. Niedźwiadek uratował także świąteczne przedstawienie, w którym sam także odegrał bardzo istotną rolę.

Przygody misia Paddingtona, to klasyka gatunku, przezabawne teksty i dialogi rozbawią każdego. Historie jakie przytrafiają się temu sympatycznemu niedźwiadkowi czyta się z zapartym tchem i uśmiechem na twarzy. Polecamy każdemu kto jeszcze nie zna przygód Misia Paddingtona.


Książki znajdziecie TUTAJ

Wydawanictwo Znak:-)


Komentarze

 1. Super opcja zestawu książek na wyjątkowy prezent. To dla mnie kolejna inspiracja tego typu, dzięki za nią! :) /Ewa

  OdpowiedzUsuń
 2. Fantastyczne wydania, córka się ucieszy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiamy Paddingtona ! Czytałyśmy jednak tylko w oryginale.

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że tego misia kochają nie tylko dzieci. Dorośli czytują z taką samą radością. :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Super, a wlasnie szukam prezentu😊😍

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty