Przejdź do głównej zawartości

Zabawka edukacyjna Paluszek od Epideixis

Dzisiaj chcieliśmy Wam zaprezentować kolejną pozycję Wydawnictwa Epideixis. O naszym zamiłowaniu do produktów tej firmy pisałam nie jednokrotnie. Zachęcam do zerknięcia TUTAJ, gdzie znajdziecie wszystkie pozycje jakie do tej pory pojawiły się na blogu :-) Przechodząc do dzisiejszego temat, którym będzie zabawka edukacyjna Paluszek. Zestaw służący do kształtowania zdolności manualnych obu rąk, koordynacji wzrokowo - ruchowej, stymulacji obu półkul mózgowych oraz odbioru sensorycznego oraz kreatywności. Gra jest "żywym" przykładem jak ciekawie można połączyć zabawę z nauką. 


W pudełku znajdziecie:

- plastikowe pudełko z 37 otworami, 24 kulkami w czterech kolorach (po 6 sztuk w danym kolorze), transparentną pokrywą z możliwością wielokrotnego otwierania   i zamykania,
- 18 kart ze wzorami,
- instrukcję.   
Zabawa z zestawem to z pozoru proste odwzorowywanie wzorów znajdujących się na kartach. Jednak każdy kto weźmie Paluszka w dłonie od razu zdaje sobie sprawę, że paluszki muszą "ciężko" pracować a szare komórki aż "buzują". Gra pa bardzo duży potencjał, a sposobów jej wykorzystanie jest bardzo wiele. Można tworzyć własne wzory, układać wzory na czas, z pamięci, uzupełniać brakujące elementy...i wiele innych gier, które podpowie nam wyobraźnia.     


Paluszek to gra dla każdego bez względu na wiek. Zarówno przedszkolaki, starszaki jak i dorośli czerpać będą radość z układania kolejnych wzorów. U nas gra towarzyszy nam przez całe wakacje i nie rozstaje się z nami nawet na chwilę. Małe poręczne pudełko zmieści się w każdej torebce czy plecaku :-) Polecamy serdecznie, gra gwarantuje godziny dobrej zabawy połączonej z intensywnym treningiem intelektualnym :-) 


Grę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Epideixis

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Łapacz snów - pomysł na ozdobę do dziecięcego pokoju od GraweLove + K O N K U R S

Lada dzień powitamy na  świecie naszego drugiego synka :-) Jak mogliście się przekonać czytając nasz blog, przygotowania na ten dzień trwają już kilka ładnych miesięcy :-) Większość już przygotowana, pozostało jeszcze tylko kilka szczegółów, w tym dokończyć dekorowanie pokoju młodego. Jak tylko wszystko będzie gotowe, na pewno pokażemy Wam go w całej okazałości. Jednak zanim to nastąpi, zdradzimy kilka szczegółów i pokażemy Wam co między innymi będzie zdobiło ściany w pokoju Nikodema. Pierwszą ozdobą, którą chciałam Wam pokazać jest przepiękny łapacz snów w wygrawerowanym jego imieniem. Jeżeli chcecie wiedzieć gdzie takie cuda powstają, to odsyłam Was na stronęGraweLove, gdzie znajdziecie nie tylko łapacze snów, ale także wiele innych ozdób i gadżetów.