Przejdź do głównej zawartości

Zabawka edukacyjna Paluszek od Epideixis

Dzisiaj chcieliśmy Wam zaprezentować kolejną pozycję Wydawnictwa Epideixis. O naszym zamiłowaniu do produktów tej firmy pisałam nie jednokrotnie. Zachęcam do zerknięcia TUTAJ, gdzie znajdziecie wszystkie pozycje jakie do tej pory pojawiły się na blogu :-) Przechodząc do dzisiejszego temat, którym będzie zabawka edukacyjna Paluszek. Zestaw służący do kształtowania zdolności manualnych obu rąk, koordynacji wzrokowo - ruchowej, stymulacji obu półkul mózgowych oraz odbioru sensorycznego oraz kreatywności. Gra jest "żywym" przykładem jak ciekawie można połączyć zabawę z nauką. 


W pudełku znajdziecie:

- plastikowe pudełko z 37 otworami, 24 kulkami w czterech kolorach (po 6 sztuk w danym kolorze), transparentną pokrywą z możliwością wielokrotnego otwierania   i zamykania,
- 18 kart ze wzorami,
- instrukcję.   
Zabawa z zestawem to z pozoru proste odwzorowywanie wzorów znajdujących się na kartach. Jednak każdy kto weźmie Paluszka w dłonie od razu zdaje sobie sprawę, że paluszki muszą "ciężko" pracować a szare komórki aż "buzują". Gra pa bardzo duży potencjał, a sposobów jej wykorzystanie jest bardzo wiele. Można tworzyć własne wzory, układać wzory na czas, z pamięci, uzupełniać brakujące elementy...i wiele innych gier, które podpowie nam wyobraźnia.     


Paluszek to gra dla każdego bez względu na wiek. Zarówno przedszkolaki, starszaki jak i dorośli czerpać będą radość z układania kolejnych wzorów. U nas gra towarzyszy nam przez całe wakacje i nie rozstaje się z nami nawet na chwilę. Małe poręczne pudełko zmieści się w każdej torebce czy plecaku :-) Polecamy serdecznie, gra gwarantuje godziny dobrej zabawy połączonej z intensywnym treningiem intelektualnym :-) 


Grę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Epideixis

Komentarze

  1. Dobrze jest stawiać na takie zabawki właśnie. Zabawa przez edukacje to najlepsza opcja dla maluszków. Zobaczcie sobie też zabawki od https://haribi.pl/blog/sklep-z-zabawkami/co-na-prezent-dla-3latka

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.