Przejdź do głównej zawartości

Twardy orzech do zgryzienia - Wydawnictwo Edukacyjne

Wydawnictwo Edukacyjne ma w swojej ofercie szeroki wachlarz bardzo ciekawych pomocy dydaktycznych w tym duży wybór zeszytów ćwiczeń. Nie tak dawno pisałam o zestawie Szkoła za pasem, który sprawdził się u nas idealnie. Dzisiaj będzie o kolejnym zeszycie ćwiczeń, tym razem ukierunkowanym na ćwiczenia czytania ze zrozumieniem. Twardy orzech do zgryzienia to zbiór 15 tekstów naszpikowanych różnymi związkami frazeologicznymi, dzięki czemu stanowią świetny materiał do doskonalenia czytania ze zrozumieniem. Autorkami publikacji są Dominika Kamińska oraz Alicja Ślęzak - Stachulak. Ilustracje wykonała Magdalena Bury.  
Wszystkie teksty znajdujące się w publikacji zostały starannie opracowane i dostosowane dla odpowiedniej grupy wiekowej, dla których zeszyt ćwiczeń jest przeznaczony czyli dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Książka stanowi także ciekawe narzędzie terapeutyczne dla dzieci nieco starszych z dysleksja oraz zaburzeniami językowymi. Rozwiązując kolejne strony dzieci ćwiczą tak ważne umiejętności jak czytanie ze zrozumieniem krótkich tekstów wzbogaconych o dialogi, przetwarzanie i rozumienie związków frazeologicznych w kontekstach oraz rozumienie zwrotów metaforycznych.         
Układ poszczególnych ćwiczeń jest przejrzysty a czcionka duża, co jest bardzo istotnym elementem, zwłaszcza w przypadku zastosowania omawianego zeszytu ćwiczeń do terapii. Różnorodność zadań nie pozwala na nudę a każde kolejne wykonane ćwiczenie motywuje do dalszej pracy.   Twardy orzech do zgryzienia to zestaw ćwiczeń, które powstały pod czujnym okiem specjalistów. Odpowiednio dobrane pozwalają na naukę w przyjemny i interesujący sposób. Z całą pewnością jest to publikacja godna polecenia.    


Zeszyt ćwiczeń znajdziecie TUTAJ

 Wydawnictwo Edukacyjne

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.