Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Twardy orzech do zgryzienia - Wydawnictwo Edukacyjne

Wydawnictwo Edukacyjne ma w swojej ofercie szeroki wachlarz bardzo ciekawych pomocy dydaktycznych w tym duży wybór zeszytów ćwiczeń. Nie tak dawno pisałam o zestawie Szkoła za pasem, który sprawdził się u nas idealnie. Dzisiaj będzie o kolejnym zeszycie ćwiczeń, tym razem ukierunkowanym na ćwiczenia czytania ze zrozumieniem. Twardy orzech do zgryzienia to zbiór 15 tekstów naszpikowanych różnymi związkami frazeologicznymi, dzięki czemu stanowią świetny materiał do doskonalenia czytania ze zrozumieniem. Autorkami publikacji są Dominika Kamińska oraz Alicja Ślęzak - Stachulak. Ilustracje wykonała Magdalena Bury.  
Wszystkie teksty znajdujące się w publikacji zostały starannie opracowane i dostosowane dla odpowiedniej grupy wiekowej, dla których zeszyt ćwiczeń jest przeznaczony czyli dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Książka stanowi także ciekawe narzędzie terapeutyczne dla dzieci nieco starszych z dysleksja oraz zaburzeniami językowymi. Rozwiązując kolejne strony dzieci ćwiczą tak ważne umiejętności jak czytanie ze zrozumieniem krótkich tekstów wzbogaconych o dialogi, przetwarzanie i rozumienie związków frazeologicznych w kontekstach oraz rozumienie zwrotów metaforycznych.         
Układ poszczególnych ćwiczeń jest przejrzysty a czcionka duża, co jest bardzo istotnym elementem, zwłaszcza w przypadku zastosowania omawianego zeszytu ćwiczeń do terapii. Różnorodność zadań nie pozwala na nudę a każde kolejne wykonane ćwiczenie motywuje do dalszej pracy.   Twardy orzech do zgryzienia to zestaw ćwiczeń, które powstały pod czujnym okiem specjalistów. Odpowiednio dobrane pozwalają na naukę w przyjemny i interesujący sposób. Z całą pewnością jest to publikacja godna polecenia.    


Zeszyt ćwiczeń znajdziecie TUTAJ

 Wydawnictwo Edukacyjne

Komentarze

Popularne posty