Przejdź do głównej zawartości

Sadzimy las - gra planszowa od Granny

U nas kolejna świetna gra planszowa, która zdobyła nasze serca w 5 minut :-) Proste zasady o ciekawej mechanice, więc nie ma mowy o nudzie do tego świetnej jakości elementy oraz kilka wariantów gry powodują, że gra Sadzimy las to idealna pozycja zarówno dla przedszkolaka jak i starszaka. Pozycja, która rośnie wraz z dzieckiem dostarczając co raz to nowych emocji i ucząc jednocześnie o środowisku naturalnym. Takie połączenia oraz gwarancję dobrej zabawy zapewnia wydawca gry, firma Granna.


W pudełku znajdziecie:

- 20 elementów drzewa - podstawa drzewa,
- 20 elementów drzewa - korona drzewa,
- 20 ptaków w 5 różnych rodzajach,
- 4 plansze zagajnika,
- 3 żetony zwierzątek,
- 2 kostki,
- plastikowe podstawki,
- nasionka,
- oraz instrukcję z plakatem. Przed rozpoczęciem gry należy rozdzielić poszczególne elementy na trzy oddzielne story (podstawy drzew, ich korony oraz ptaki) tak aby tworzyły trzy odrębne zbiory. Do każdego ze zbiorów dopasowujemy żeton z odpowiednim numerkiem (podstawy drzew - 1, korony - 2 oraz ptaszki - 3). Na koniec każdemu z graczy wręczamy jedną (w przypadku 2 graczy można po dwie) planszę zagajnika. Tak przygotowane elementy pozwalają na rozpoczęcie rozgrywki.

Celem gry jest ułożenie kompletu drzew w zagajniku. Gracz, któremu uda się ta sztuka jako pierwszemu wygrywa. Jednak należy pamiętać, że drzewa układamy w określonej kolejności (podstawa, korona, ptak) oraz o tym, że wszystkie drzewa muszą być kompletne (trzy - elementowe). 


Zasady są nieskomplikowane i opierają się losowości dwóch, takich samych, dołączonych do gry kostek, które zawierają cyfry od 1 do 3. Jedna z kostek określa zbiory a druga ilość elementów. Gracze sami decydują która z nich co w danym rzucie oznacza w zależności od sytuacji jaką mamy w naszym zagajniku. I tak wyrzucenie cyfr 1 i 3 może oznaczać dobranie przez gracza trzech elementów ze zbioru numer jeden bądź dobranie jednego elementu ze zbioru numer trzy. Decyzja, który wariant wybrać zależeć będzie od tego jakie elementy znajdują się już w zagajniku. Jeżeli na kostkach wypadną dwie takie same cyfry gracz może dobrać elementy na takich samych zasadach jak przy każdej innej kombinacji cyfr lub zdecydować się na dobór jednego dowolnego elementu z wybranego zboru. Jak już wspomniałam gra posiada również wersję rozszerzoną dla nieco starszych dzieci. W tym wariancie konieczne jest przed rozpoczęciem rozgrywki podzielić ptaszki według gatunku. Przebieg gry w zasadzie pozostaje bez zmian poza drobnymi szczegółami takimi jak umieszczenie elementu z boku zagajnika i możliwość skorzystania z niego w dowolnym momencie. Mamy tu też możliwość wygrania partii na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest ułożenie 5 kompletnych drzew (zgodnie z zasadami) lub ułożenie czterech kompletnych drzew z czteroma różnymi gatunkami ptaszków. Aby zwyciężyć konieczne jest obranie odpowiedniej strategia jak i odrobina szczęści :-)Sadzimy las to świetna rozrywka dla całej rodziny oraz bardzo wartościowy przekaz jak ważne jest dbanie o lasy i drzewa. Do zestawu dołączony jest bardzo ciekawy plakat z krótkimi informacjami oraz koperta z nasionami, które obrazują dziecku z czego wyrastają drzewa. Można także wspólnie posiać je i obserwować ich wzrastanie. Serdecznie polecamy, jest to jedna z ciekawszych pozycji jakie posiadamy w naszym domowym zbiorze gier planszowych :-)
   

Grę znajdziecie TUTAJ
Granna

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)