Przejdź do głównej zawartości

Przygody Wilka - Wydawnictwo Adamada

Jednym z naszych ulubionych dziecięcych wydawnictw jest Wydawnictwo Adamada. Każda ich pozycja jaka do tej pory znalazła się w naszej domowej biblioteczce to misternie przemyślana o ciekawej treści i pięknych ilustracjach książka. Dbałość o najdrobniejsze szczegóły to ich znak rozpoznawczy, podobnie jak i nietuzinkowi bohaterowie tychże publikacji. Nie inaczej jest także z Wilkiem, który jest głównym bohaterem serii a jego przygody gwarantują dobra zabawę i zawsze niosą ze sobą jakąś naukę dla małych czytelników. O dwóch pozycja z serii pisałam już wcześniej TUTAJ, dzisiaj o najnowszych przygodach czyli O Wilku który nie lubił chodzić oraz O Wilku który został gwiazdą rocka. 
Pewnego dnia gdy nasz bohater wrócił do domu całkowicie wykończony zabawą w lesie i z opuchniętymi nogami stwierdził, że od tego momentu nie będzie chodził na piechotę...Jednak jakoś przemieszczać się trzeba!!! Dla pomysłowego Wilka to jednak nie problem. W styczniu postanowił kupić rower i nim pokonywać wszystkie trasy, niestety gdy przebił oponę nie potrafił jej naprawić. Postanowił więc porzucić rower na rzecz nart wszak nadszedł luty i wszędzie leżał śnieg. Niestety i ta przygoda zakończyła się niepowodzeniem a końcowy bilans to złamana łapa i pysk jak marmolada. W marcu postanowił podróżować samochodem, jednak i ten pojazd dość szybko porzucił.      

Kolejne miesiące przynosiły kolejne środki lokomocji. Był motor, balon pociąg, samolot czy statek. Jednak każda przygoda kończyła się tym samym. Aż w Dalekim Lesie nastał grudzień. Wilk szykował się do świąt gdy spotkał na swojej drodze Świętego Mikołaja pędzącego na swoich saniach. Jednak po całym roku niemiłych przygód Wilk postanowił nie podejmować kolejnej próby i w końcu zaczął czerpać radość z chodzenia.       


Tym razem nasz uroczy Wilk pewnego pięknego poranka po rozmowie z Puchaczem dochodzi do wniosku, że zostanie...artystą...przecież od zawsze chciał malować. Jednak czy aby na pewno ta dziedzina jest tą z którą nasz bohater poradzi sobie najlepiej? No cóż jego Wilczyca szybko sprowadziła go na ziemię. Wilk postanowił więc spróbować swoich sił jako poeta, co zakończyło się z podobnym skutkiem jak malarstwo. Jednak Wilk nie poddawał się i nadal szukał. Były próby rzeźbienia, kabaretowe czy filmowe. Jednak w żadnej z tych profesji nie odnalazł swego powołania. Aż pewnego dnia podczas castingu do filmu reżyser podsunął świetny pomysł...Wilk ma świetny głos, z pewnością zrobi karierę jako piosenkarz.           
Pomysł ten bardzo spodobał się Wilkowi, po gorączkowych przygotowania, licznych próbach i oczywiście skompletowaniu odpowiedniej garderoby premierowy występ był gotowy, który okazał się wielkim sukcesem. Jednak czy Wilk postanowił kontynuować swoją zawrotną karierę jako gwiazda rocka? O tym przekonajcie się sami czytając o jego przygodach.  Przygody Wilka to świetna pozycje które bawią i uczą. Widzimy tu postać która walczy o marzenia, nie boi się podejmować nowych prób a z wszelkich porażek wyciąga naukę na przyszłość, zwłaszcza, że zawsze może liczyć na wsparcie i zrozumienie przyjaciół. My uwielbiamy perypetie sympatycznego mieszkańca Dalekiego Lasu, zawsze rozbawiają nas do łez. Przygody Wilka to ciepłe, mądre, pełne wartościowych treści i niebanalnego humoru pozycje okraszone cudnymi ilustracjami. Polecamy serdecznie każdemu bez względu na wiek.  Książki znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwa adamada

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.