Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Operacja Cyrk - Wydawnictwo Media Rodzina

Ignasia upodobania do literatury dziecięcej zabarwionej dreszczykiem emocji, w której bardzo ciekawie wplecione zostają śledztwa młodych detektywów wciąż jest bardzo duże. Co więcej, każda kolejna pozycja z którą się zapoznajemy utwierdza nas w przekonaniu, że to świetny wybór :-) Dlatego nie inaczej jest z kolejnym już tomem z serii Operacja... wydawanej przez Wydawnictwo Media Rodzina. Tym razem Operacja Cyrk podbiła nasze serca. Do miasteczka Elverstad przyjeżdża cyrk. Wszyscy mieszkańcy uczestniczą w paradzie zorganizowanej na ulicach miasta, podziwiają piękne stroje klaunów oraz innych pracowników cyrku. Jest też pokazowy występ Nieustraszonej Fiony, która tańczy na zawieszonej na wysokości linie. Wszyscy wstrzymują oddech, gdy robi kolejne salto. Wśród widzów są także główni bohaterowie opowiadania czyli Tiril, Oliver oraz Otto, towarzyszy im także dziadek Franz.  


Gdy cała czwórka po zakończonej paradzie wraca do domu dziadka z przerażeniem odkrywają, że ktoś się włamał do domu kolekcjonera starych rzeczy i ukradł bardzo drogocenną i zarazem jedyną w swoim rodzaju figurkę. Oczywiście równolegle ze śledztwem policji nasi mali detektywi rozpoczynają swoje prywatne poszukiwania włamywacza.  Ślady zaprowadzają ich do namiotu cyrkowego, jednak po co pracownikom cyrku figurka misia? Poza tym podejrzanych jest dość spora grupka cyrkowców, więc odnalezienie prawdziwego złodzieja może okazać się niemożliwe. Jednak analityczny umysł dwojga przyjaciół oraz nadzwyczajne umiejętności detektywistyczne pozawalają na odkrycie prawdy.Nie zdradzę Wam kto okazał się złodziejem figurki, powiem jedynie, że udało się ją odzyskać w nienaruszonym stanie i razem z pozostałymi trzyma trafiły do Muzeum. Operacja Cyrk to kolejna bardzo fascynująca opowieść detektywistyczna dla najmłodszych. Wartka akcja, tajemnice i oczywiście śledztwo młodych przyjaciół sprawiają, że dzieci tak chętnie sięgają po tego typu literaturę dziecięcą. U nas zdecydowanie jest to jeden z gatunków po które sięgamy najczęściej :-)    


Książkę najdziecie TUTAJ

Media Rodzina

Komentarze

 1. Uwielbiamy tę serię, a ja jeszcze niedawno, nie podejrzewałabym, że stanę się miłośniczką książek detektywistycznych:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Córka była zachwycona tym tytułem, z resztą uwielbia cała serię :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie, że Ignaś ma swoje ulubione tematy. Ciekawa jestem co będzie czytał Tygrys :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam dyżo o tej serii, musze coś w końcu kupić!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty