Przejdź do głównej zawartości

Niesforne aniołki - Wydawnictwo Vocatio

Niesforne aniołki czyli spacer przez biblię dla milusińskich to idealna pozycja dla najmłodszych, którym chcemy w jasny, miły i zarazem ciekawy sposób przybliżyć kwestie wiary oraz postać samego Boga. Książka wydana pod patronatem Prymasa Polski zawiera wesołe wierszyki, opowiadania i prawdy. Pokazuje czym jest dobro i zło, kto nas kocha i jak o nas dba. Znajdziemy tu wiele odniesień do treści Biblii począwszy od powstania świata aż po Apokalipsę św. Jana. Książka na rynku ukazała się nakładem Wydawnictwa Vocatio.  
Książka, która zawiera 365 krótkich, jednostronicowych opowiadań, z założenia powinna być czytana przez cały rok, jednak u nas ciekawość zwyciężyła i całość przeczytaliśmy w dwa wieczory :-) Całość podzielona została na dwanaście rozdziałów, które odpowiadają poszczególnym miesiącom. Układ każdej ze stron jest taki sam. Na samej górze znajduje się data (dzień i miesiąc). Następnie widzimy tytuł opowiadania oraz przypisany do niego cytat z Biblii. Główna treść przyozdobiona jest barwnymi ilustracjami Eleny Kucharik a na samym dole znajdziemy wesoły wierszyk lub rymowankę. 
Tekst autorstwa Carli Barnhill to ciekawe, wpadające w ucho i przede wszystkim pouczające młodego odbiorcę nauki. Pozycja jest bardzo wartościowy, i pięknie wydanym uzupełnieniem naszej domowej biblioteczki. Ignasiowi wierszyki i opowiadania bardzo się spodobały podobnie jak idea czytania przez cały rok (tu jednak zwyciężyła ciekawość, której nie sposób powstrzymać :-)). Książka wydana w twardej oprawie, idealnie sprawdzi się jako prezent dla naszych małych milusińskich. 


Książkę znajdziecie TUTAJ


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)