Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Niesforne aniołki - Wydawnictwo Vocatio

Niesforne aniołki czyli spacer przez biblię dla milusińskich to idealna pozycja dla najmłodszych, którym chcemy w jasny, miły i zarazem ciekawy sposób przybliżyć kwestie wiary oraz postać samego Boga. Książka wydana pod patronatem Prymasa Polski zawiera wesołe wierszyki, opowiadania i prawdy. Pokazuje czym jest dobro i zło, kto nas kocha i jak o nas dba. Znajdziemy tu wiele odniesień do treści Biblii począwszy od powstania świata aż po Apokalipsę św. Jana. Książka na rynku ukazała się nakładem Wydawnictwa Vocatio.  
Książka, która zawiera 365 krótkich, jednostronicowych opowiadań, z założenia powinna być czytana przez cały rok, jednak u nas ciekawość zwyciężyła i całość przeczytaliśmy w dwa wieczory :-) Całość podzielona została na dwanaście rozdziałów, które odpowiadają poszczególnym miesiącom. Układ każdej ze stron jest taki sam. Na samej górze znajduje się data (dzień i miesiąc). Następnie widzimy tytuł opowiadania oraz przypisany do niego cytat z Biblii. Główna treść przyozdobiona jest barwnymi ilustracjami Eleny Kucharik a na samym dole znajdziemy wesoły wierszyk lub rymowankę. 
Tekst autorstwa Carli Barnhill to ciekawe, wpadające w ucho i przede wszystkim pouczające młodego odbiorcę nauki. Pozycja jest bardzo wartościowy, i pięknie wydanym uzupełnieniem naszej domowej biblioteczki. Ignasiowi wierszyki i opowiadania bardzo się spodobały podobnie jak idea czytania przez cały rok (tu jednak zwyciężyła ciekawość, której nie sposób powstrzymać :-)). Książka wydana w twardej oprawie, idealnie sprawdzi się jako prezent dla naszych małych milusińskich. 


Książkę znajdziecie TUTAJ


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty