Przejdź do głównej zawartości

Kwiatuszek

Jesień zagląda przez okna i zapowiada swoje rychłe nadejście, jednak u nas jeszcze odrobinka lata, dlatego powstał u nas kolejny kwiatuszek :-) Bardzo prosty w wykonaniu a całość zajmuje ok 5 minut :-) 
Do wykonania kwiatuszka Ignacy potrzebował:
- kolorowego papieru,
- drucika kreatywnego,
- dziurkacza z dużym kołek (opcjonalnie, gdyż kółka można równie dobrze wyciąć nożyczkami),
- dziurkacza biurowego,
- nożyczek.Pierwszym krokiem jest wycięcie kółek, Ignaś postanowił wykonać kwiatuszka dwukolorowego :-) Gdy mamy już wycięta odpowiednią kółek (ok 16 - 20 na jednego kwiatuszka) przechodzimy do kolejnego etapu, którym jest złożenie kółek na pół. 

Złożone kółka dziurkujemy na jednym z końców. 


Następnie nakładany je na kreatywny drucik. Należy zwrócić uwagę aby półkola skierowane były wszystkie w jednym kierunku. 


Po nałożeniu wszystkich kółek rozkładamy nasze płatki i kwiatuszek już gotowy.  A tak się prezentuje na moim biurku :-)


Kolorowy Świat Bambino

Komentarze

 1. KWIATUSZEK JAK WIATRACZEK, bardzo uroczy element dekoracyjny.

  OdpowiedzUsuń
 2. I mi kwiatuszek przyniósł skojarzenie z wiatraczkiem. Kwiatuszek letni, ale barwy już jesienne. Mi to nie przeszkadza, bo ja akurat jesień bardzo lubię.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kocham kwiatuszki, może u synka zamówię 😇.
  Piękna praca.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)