Przejdź do głównej zawartości

Karuzela z piosenkami - Wydawnictwo OVO

Karuzela z piosenkami to bardzo wesoła propozycja zawierająca wierszyki dla przedszkolaków. Poruszane w nich tematy są bliskie każdemu dziecku, dzięki czemu z radością będą ich słuchać. Teksty Julianny Michorczyk to niewątpliwie jeden z plusów publikacja, nas jednak najbardziej urzekły ilustracje, które zostały wykonane przez trzebnickie przedszkolaki. Inspiracją do ich wykonania były oczywiście wiersze znajdujące się w książeczce. Trzecim bardzo dużym plusem omawianej pozycji jest dołączona na płycie muzyka Magdaleny Marszałek, dzięki czemu dzieci mogą także zaśpiewać ulubione teksty. Ponadto utwory zamieszczone na płycie są także w wersji instrumentalnej co stanowi idealne rozwiązanie. Książka na rynku ukazała się nakładem Wydawnictwa OVO.    
Nam książeczka bardzo się spodobała, jednak najbardziej zauroczyły nas ilustracje :-) Choć muszę przyznać, że pomysł z płytą również był strzałem w dziesiątkę. Również sam tekst który nawiązuje do pór roku oraz otaczającej nas przyrody spodoba się każdemu dziecku. Bliskie sercom naszych pociech zabawne rymowanki szybko zapadają w pamięć, bawiąc i ucząc jednocześnie. Pozycja, która powinna znaleźć się na półce w każdym przedszkolu. Polecamy serdecznie. 


Książkę znajdziecie TUTAJ

Komentarze

  1. Też mamy tę książkę, ale już dawno jej nie czytałyśmy i nie sluchałyśmy płyty. Musimy sobie o niej przypomnieć, bo teksty i melodie są bardzo przyjemne, a ilustracje cudne :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Pierwsze raz widze to wydawnictwo :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)