Przejdź do głównej zawartości

Karuzela z piosenkami - Wydawnictwo OVO

Karuzela z piosenkami to bardzo wesoła propozycja zawierająca wierszyki dla przedszkolaków. Poruszane w nich tematy są bliskie każdemu dziecku, dzięki czemu z radością będą ich słuchać. Teksty Julianny Michorczyk to niewątpliwie jeden z plusów publikacja, nas jednak najbardziej urzekły ilustracje, które zostały wykonane przez trzebnickie przedszkolaki. Inspiracją do ich wykonania były oczywiście wiersze znajdujące się w książeczce. Trzecim bardzo dużym plusem omawianej pozycji jest dołączona na płycie muzyka Magdaleny Marszałek, dzięki czemu dzieci mogą także zaśpiewać ulubione teksty. Ponadto utwory zamieszczone na płycie są także w wersji instrumentalnej co stanowi idealne rozwiązanie. Książka na rynku ukazała się nakładem Wydawnictwa OVO.    
Nam książeczka bardzo się spodobała, jednak najbardziej zauroczyły nas ilustracje :-) Choć muszę przyznać, że pomysł z płytą również był strzałem w dziesiątkę. Również sam tekst który nawiązuje do pór roku oraz otaczającej nas przyrody spodoba się każdemu dziecku. Bliskie sercom naszych pociech zabawne rymowanki szybko zapadają w pamięć, bawiąc i ucząc jednocześnie. Pozycja, która powinna znaleźć się na półce w każdym przedszkolu. Polecamy serdecznie. 


Książkę znajdziecie TUTAJ

Komentarze

  1. Też mamy tę książkę, ale już dawno jej nie czytałyśmy i nie sluchałyśmy płyty. Musimy sobie o niej przypomnieć, bo teksty i melodie są bardzo przyjemne, a ilustracje cudne :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Pierwsze raz widze to wydawnictwo :)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.