Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Emi i tajemniczy list w butelce - Wydawnictwo Wilga

Ignacy uwielbia książki, ma swoich ulubionych bohaterów (choć tych stale przybywa :-)). Wśród nich oczywiście dominują chłopcy, choć zdarzają się też wyjątki. Pisałam już kiedyś o serii książek o rezolutnej Basi, które u nas przeczytane zostały setki razy. Do grona żeńskich bohaterek które podbiły synka serducho ostatnio dołączyła Emi oraz jej koleżanki z Tajnego Klubu Super Dziewczyn. My poznaliśmy bohaterów ósmej już części serii zatytułowanej List w butelce, jednak przygody dziewczynek tak nam przypadły do gustu, że z pewnością sięgniemy po wcześniejsze pozycje aby poznać początki Klubu oraz ich przygody. Cała seria napisana została przez Agnieszkę Mielech a wydana przez Wydawnictwo Wilga.

    Cała książka poświęcona jest trosce o środowisko naturalne. Dziewczynki podczas warsztatów zorganizowanych pod kontem ekologii dowiadują się wielu ciekawych rzeczy na upcyklingu oraz jego znaczenia dla środowiska naturalnego. Z zupełnie nową świadomością postanawiają zdobytą wiedzę wdrożyć w życie. Bardzo szybko nadarza się ku temu okazja, ponieważ Pani Laura postanawia wyprowadzi się z zanieczyszczonego i skażonego zatrutym powietrzem miasta nad morze. Wszystkie dziewczynki wraz z rodzinami wybierają się nad morze w poszukiwaniu idealnego lokum dla rodziny Zwiędły.   
Podczas pobytu na wybrzeżu wszyscy postanawiają wybrać się nad morze. Niestety, gdy tam docierają zastają jeden wielki "śmietnik". Na pisku znajduje się zastraszająco duża ilość śmieci. Zwolennicy czystego środowiska postanawiają zorganizować akcję, podczas której sprzątają plażę. Jednak gdy wszystko wydaje się być już wysprzątane, dziewczynki znajdują tajemniczą butelkę...z listem w środku. 


Co takiego znajduje się w liście? Czy kryje on wielką tajemnicę? A może to mapa zaginione skarbu? O tym będziecie musieli przekonać się sami czytając książkę :-) Zdradzę jedynie tyle, że Klub czeka mnóstwo przygód oraz kurs języka angielskiego :-) 
Emi i Tajny Klub Super Dziewczyn to bardzo przyjemna lektura, którą czyta się z zapartym tchem. Wartka akcja, przygody i nauka płynąca z lektury to niewątpliwie zalety publikacji. Całość została wzbogacona czarno - białymi ilustracjami Magdaleny Babińskiej, które w sposób humorystyczny odnoszą się do treści. Duża czcionka ułatwia czytanie, co z pewnością ułatwi czytanie młodym odbiorcom. Polecamy nie tylko dziewczynką, jesteśmy żywym przykładem na to, że i chłopcy mogą się świetnie bawić czytając o super odważnych dziewczynkach :-)   


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Wilga

Komentarze

  1. Myślę, że nadszedł czas, by i moja córka zapoznała się z Emi :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty