Przejdź do głównej zawartości

Biblia dla dzieci - Kapitan Nauka

Jakiś czas temu prezentowała Wam quiz o pieniądzach jaki ukazał się na rynku początkiem tego roku. Forma w jakiej książeczka została wydana bardzo nam się spodobała, dlatego z ogromną radością sięgnęliśmy po kolejną pozycję z serii. Mowa dzisiaj będzie o Biblii dla dzieci, publikacji skierowanej do dzieci od 7 roku życia, której wydawcą jest Kapitan Nauka. 
Biblia dla dzieci to nic innego jak wydana w formie książki spiętej kołowrotkiem pozycja zawierająca zbiór opowiadań ze starego oraz nowego testamentu. To także ponad 160 zagadek oraz przepiękne ilustracje, które stanowią przysłowiową  "kropkę na i" w starannym dopracowaniu całości, która umieszczona została w bardzo trwałym pudełku. Dzieci studiując książeczkę poznają najważniejsze opowieści oraz ich bohaterów. Dowiedzą się jak powstała Biblia, jakie znaczenie symboliczne przypisuje się poszczególnym zwierzętom, jak powstał świat, czym były plagi egipskie, poznają historię Dawida i Goliata, narodzin Jezusa, jego nauki oraz śmierć na krzyżu. Wszystkie opowiadania zawarte w opracowaniu napisane zostały prostym i zrozumiałam dla dzieci językiem. Zadbano o odpowiedni dobór słownictwa jak również o to aby dany tekst skupiał sie na najistotniejszych kwestiach.   Dodatkowym plusem takiej formy publikacji są pytania które zostały przypisane do każdego tekstu. Poza ciekawym urozmaiceniem stanowią świetną formę sprawdzenia poziomu opanowania wiedzy przez młodego czytelnika.   
Biblia dla dzieci w formie quizu to idealna pozycja służąca zapoznaniu naszych pociech z najważniejszym dziełem literackim świata. U nas był to strzał w dziesiątkę, Ignasiowi bardzo przypadła do gustu książeczka i korzystamy z niej bardzo często.  Quiz znajdziecie TUTAJ

Kapitan Nauka


Komentarze

  1. Mamy od jakiegoś czasu, a nadal nie zdążyłyśmy się z tym quizem zaznajomić. Czas to nadrobić:)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.