Przejdź do głównej zawartości

Anioł Stróż idzie do szkoły - Twój Anioł z Nieba - Wydawnictwo Promic

Powrót do początków...czyli dzisiaj będzie o pierwszy tomie serii o której pisałam już kilkukrotnie. Przygody Antosia i jego Anioła Stróża towarzyszą nam od dawna, jednak dopiero niedawno dowiedzieliśmy się jak ta niesamowita przyjaźń się rozpoczęła. A wszystko zaczęło się gdy Anioł stróż poszedł do szkoły. Cała seria ukazała się nakładem Wydawnictwa Promic. Wielkimi krokami zbliża się nowy rok szkolny, dla wielu maluchów to będzie pierwsze spotkanie ze szkoła. W omawianej dzisiaj przez nasz pozycji nasz bohater również po raz pierwszy ma przestąpić próg szkoły. Niestety z pośpiechu i nieco przez roztargnienie, zamiast do szkoły spada z chmury prosto na...podwórka małego Antosia. Jak się szybko okazuje nasz Aniołek jest chłopca Aniołem Stróżem. Chłopcy szybko się zaprzyjaźniają i razem próbują znaleźć rozwiązanie z sytuacji w jakiej znalazł się nasz mały uczeń. Niestety wszystkie ich pomysły okazały się jedną wielką katastrofą. Wtedy dwaj przyjaciele postanowili wejść do kościoła i tam poszukać natchnienia, które wskaże im sposób w jaki Anioł Stróż będzie mógł powrócić do Nieba. Jak zakończyła się ta przygoda, czy Anioł Stróż zdołał wrócić do domu i jak zareagował jego wychowawca na nieobecność ucznia pierwszego dnia w szkole? O tym przekonajcie się sami czytając tą sympatyczną opowieść. 


Ilustracje podobnie jak w późniejszych tomach również utrzymane zostały w odcieniach brązu. 


Anioła Stróż idzie do szkoły to bardzo sympatyczna opowieść o tym, że nie zawsze wszystko idzie zgodnie z naszym planem. To także opowieść o przyjaźni, bezinteresownej pomocy oraz wybaczaniu. Serdecznie polecamy. 


Książkę znajdziecie TUTAJ


Wydawnictwo PROMIC

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)