Przejdź do głównej zawartości

Anioł Stróż idzie do szkoły - Twój Anioł z Nieba - Wydawnictwo Promic

Powrót do początków...czyli dzisiaj będzie o pierwszy tomie serii o której pisałam już kilkukrotnie. Przygody Antosia i jego Anioła Stróża towarzyszą nam od dawna, jednak dopiero niedawno dowiedzieliśmy się jak ta niesamowita przyjaźń się rozpoczęła. A wszystko zaczęło się gdy Anioł stróż poszedł do szkoły. Cała seria ukazała się nakładem Wydawnictwa Promic. Wielkimi krokami zbliża się nowy rok szkolny, dla wielu maluchów to będzie pierwsze spotkanie ze szkoła. W omawianej dzisiaj przez nasz pozycji nasz bohater również po raz pierwszy ma przestąpić próg szkoły. Niestety z pośpiechu i nieco przez roztargnienie, zamiast do szkoły spada z chmury prosto na...podwórka małego Antosia. Jak się szybko okazuje nasz Aniołek jest chłopca Aniołem Stróżem. Chłopcy szybko się zaprzyjaźniają i razem próbują znaleźć rozwiązanie z sytuacji w jakiej znalazł się nasz mały uczeń. Niestety wszystkie ich pomysły okazały się jedną wielką katastrofą. Wtedy dwaj przyjaciele postanowili wejść do kościoła i tam poszukać natchnienia, które wskaże im sposób w jaki Anioł Stróż będzie mógł powrócić do Nieba. Jak zakończyła się ta przygoda, czy Anioł Stróż zdołał wrócić do domu i jak zareagował jego wychowawca na nieobecność ucznia pierwszego dnia w szkole? O tym przekonajcie się sami czytając tą sympatyczną opowieść. 


Ilustracje podobnie jak w późniejszych tomach również utrzymane zostały w odcieniach brązu. 


Anioła Stróż idzie do szkoły to bardzo sympatyczna opowieść o tym, że nie zawsze wszystko idzie zgodnie z naszym planem. To także opowieść o przyjaźni, bezinteresownej pomocy oraz wybaczaniu. Serdecznie polecamy. 


Książkę znajdziecie TUTAJ


Wydawnictwo PROMIC

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.