Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Za płotem z ostów - Wydawnictwo Debit

Książka, która stała się naszym wiernym towarzyszem nie tylko podczas rodzinnych wieczorów ale także w podróży. Za płotem z ostów Agnieszki Frączek to zbiór dwudziestu wierszy, które pozwalają przenieść się za magiczny płot otoczony ostami, gdzie czeka nas wiele niespodzianek. Autorka w mistrzowski sposób tworzy zabawne rymy, a każdy wiersz opowiada określoną historię. Książka wydana została przez Wydawnictwo Debit. 

Zbiór wierszy który podobno powstał w ogrodzie autorki podejmuje tematykę ściśle związaną z widokiem jaki sama autorka podziwiała w owym ogrodzie. Tak więc na kartach książki spotkamy żabki, korniki czy ptaszki, nie zabrakło także zjawisk przyrodniczych takich jak tęcza, mgła, deszcz czy słońce. Pojawia się także owocowy sad czy niewielki strumyk. Książka zdominowana została przez kolor zielony, który każdemu kojarzy się z pięknem letniego ogrodu. 
Pisząc o książce Za płotem z ostów nie można przejść obojętnie obok mistrzowskiego dzieła Elżbiety Wasiuczyńskiej jakimi są niewątpliwie ilustracje, które powstały w jej pracowni. Misterne wycinanki piękne intensywne barwy pobudzają wyobraźnię. Każda kolejna strona zachwyca, zaskakuje i wzbudza podziw. Całość zdominowana została kolorem zielonym co znakomicie oddaje treść wierszy. Dzieło piękne i niepowtarzalne, które zapada na długo w pamięci.   

Za płotem z ostów to wyjątkowy zbór wierszy i artystyczny majstersztyk, który zachwyci każdego. My jesteśmy ogromnymi miłośnikami zarówno wierszy jak i twórczości Agnieszki Frączek, dlatego zachęcamy do sięgnięcia po tą jakże piękną pozycję.  


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Debit


Komentarze

  1. Duet Frączek-Wasiuczyńska to duet idealny! Chcemy tę książkę koniecznie! Córka twierdzi, że nie wyrosła jeszcze z takich wierszy ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wiersze Pani Agnieszki lubimy, a tu w połączeniu z ilustracjami naszej ulubionej Pani Wasiuczyńskiej. Kolejna pozycja do biblioteczki i to przy najbliższych zakupach.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty