Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Wielki szlak himalajski - Wydawnictwo Bezdroża

Książka opisująca niesamowicie niebezpieczną ale jednocześnie jakże ekscytującą wyprawę Wielkim szlakiem himalajskim. Joanna i Bartosz poznali się w roku 2008 w Argentynie, połączyła ich wspólna pasja i zamiłowanie do gór. Od tej pory tworzą zgrany duet zarówno w życiu prywatnym jak również jako partnerzy podczas wspólnych wypraw. Pamiątką jak również swoistym dziennikiem z jednej z takich wypraw jest napisana przez nich książka Wielki szlak himalajski, która jest uwieńczeniem ich wspólnego marzenia, które zrealizowali przemierzając tytułowy szlak w 120 dni. Książka ukazała się w roku 2017 nakładem Wydawnictwa Bezdroża.     
Z książki dowiadujemy się jak wyglądały żmudne przygotowania do wyprawy, jednak większość książki opisuje z najmniejszymi detalami dzień po dniu ich wędrówkę do celu. Ich przygoda rozpoczęła się 6 września 2016 roku a zakończyła 4 stycznia 2017 w Simikot na dalekim zachodzie Nepalu. Podczas całej wyprawy Joanna i Bartosz musieli zmagać się z tropikalnymi upałami jak również z wysokogórskimi mrozami. Przed ich oczami ukazywały się zielone doliny, suche płaskowyże oraz górskie osady. Cały wachlarz widoków jakie udało im się zobaczyć i sfotografować zapierają dech w piersiach.     
Cała książka opatrzona jest ogromna ilością zdjęć z których możemy wyobrazić sobie emocje i radość jaka towarzyszyła podróżnikom. Nie zabrakło także momentów zwątpienia, o których także możemy przeczytać na kartach książki. Każdy dzień został opisany z dużą skrupulatnością. Czytelnik puszczając wodze wyobraźni może poczuć się jakby sam wędrował Wielkim szlakiem himalajskim.   


Wielki szlak himalajski to lektura bardzo wciągająca, mnie osobiście zafascynowała cała koncepcja wyprawy. Co prawda nie mam w planach wyruszyć w taką podróż, ale z pewnością sięgnę po kolejne publikacje opisujące tak niesamowicie odważne wyczyny. Polecam serdecznie!!!    


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Bezdroża

Komentarze

  1. O mamciu to ksoqzka dla nas!!! Idealna na wczasy. Muszę ją mieć!

    OdpowiedzUsuń
  2. O! Coś dla mnie, uwielbiam wszystko, co związane z górami i podróżami:)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty