Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Szelmostwa lisa Witalisa - Wydawnictwo Wilga

Dzisiaj mamy dla Was kolejną pozycję, która wchodzi w skład bardzo pięknie wydanych i co najważniejsze wartościowych książek. Mowa będzie o serii z Niezapominajką, która na rynku ukazuje się nakładem Wydawnictwa Wilga a przybliżymy dzisiaj najnowszy tom czyli Szelmostwa lisa Witalisa Jana Brzechwy.  Do tej pory w serii ukazały się cztery pozycje: 

- Proszę słonia,


Szelmostwa lisa Witalisa to pozycja, którą doskonale pamiętam z dzieciństwa. Dzięki wznowieniu, które ukazało się nakładem Wydawnictwa Wilga, teraz i mój synek szaleje na punkcie rudej szelmy. Witalis to niezły łobuz, bez najmniejszych skrupułów wykorzystuje swój talent do demagogii "porywał tłumy słuchaczy" w celu zaspokojenia swoich potrzeb. Oczywiście biedne zwierzęta, które uwierzył choćby w to, że lis upiecze placki ze śniegu a tym samym skończą się ciężkie czasy dla leśnej zwierzyny. Mało tego tak potrafił zamieszać w głowach nie raz już oszukanym towarzyszom, że postanowili jednogłośnie wybrać go na Prezydenta.    


Jak zakończyła się jego kadencja? A może dobrowolnie zrzekł się piastowanego stanowiska? O tym przekonacie się czytając tą zabawną historię. Zdradzę jedynie to, że podobnie jak we wszystkich bajkach Brzechwy młody czytelnik na końcu poznaje morał przez co wyciągnie prawidłowe wnioski względem postępowania właściciela Rudej Kity :-)   


 

Ilustracje do książki stworzyła (podobnie jak i do Pana Soczewki w puszczy) Kasia Nowowiejska. Każda strona została dokładnie zaplanowana a ilustracje są barwne, ciekawe i idealnie podkreślają charakter zwłaszcza głównego bohatera. Przyglądając się Witalisowi od razu widać z kim mamy do czynienia i czego można się spodziewać. Piękno jakie powstało w połączeniu kultowego tekstu z mistrzowskimi ilustracjami dało zdumiewający efekt końcowy w postaci książki idealnej.   
O Witalisie Ignacy słuchał już kilkukrotnie, za każdym razem towarzyszyły nam salwy śmiechu oraz wielominutowe studiowanie ilustracji. Książka, podobnie jak i pozostałe trzy części serii, poza tym że zostały starannie wybrane spośród twórczości najwybitniejszych polskich autorów, wyróżniają się także ogromną starannością jakie dołożono przy ich wydaniu. W tym miejscu muszę wspomnieć o ogromnej pracy jaka została wykonana przez Wydawnictwo Wilga w trakcie pracy nad ich wydaniem. Serdecznie polecamy całą serię z Niezapominajką, z pewnością będzie ozdobą każdej domowej biblioteczki.     


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Wilga


Komentarze

  1. Piękne są te wydania, zdobią równiez nasze półki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie ma to jak klasyka i to tak pięknie wydana.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty