Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Stadiony świata Bartek Sałata - Wydawnictwo Skrzat

Czytam z tatą to seria książeczek które wydawane są przez Wydawnictwo Skrzat. Jak sama nazwa wskazuje, seria ta ma na celu zachęcenie tatusiów aby częściej sięgnęli po książkę i przeczytali ją swoim pociechom. Do tej pory w cyklu książeczek ukazały się cztery tytuły, a najnowszą z nich Stadiony świata Bartek Sałata Wiesława Drabika, dzisiaj Wam prezentujemy.  
  
Głównego bohatera Bartka Saltę poznajemy jako małego chłopca, któremu nie w głowie nauka. Cały czas myśli tylko o grze w piłkę nożną i tak też spędza każda wolną chwilę. Z czasem jego talent zostaje dostrzeżony i trafia pod skrzydła pierwszego prawdziwego trenera. Chłopiec, który poza świetną grą w piłkę polubił także naukę szybko trafia na Stadion Narodowy gdzie rozgrywa swój pierwszy występ w barwach narodowych.  Książeczka poza zabawnym tekstem wyróżnia się także sporą dawką wiedzy z dziedziny sportu jaką jest piłka nożna. Młody czytelnik dowiaduje się czym jest tzw, jedenastka, dobry drybling czy faul. Wszystkie pojęcia zostały w tekście pogrubione, dzięki czemu łatwiej je odnaleźć i zapamiętać. Książeczka posiada bardzo kolorowe i równie zabawne jak tekst ilustracje, których autorem jest Marek Szal.  


U nas książeczka przyjęła się znakomicie. Okazała się idealną pozycją dl wspólnego czytania przez Ignasia i jego tatę, którym udało się odnaleźć w tekście wiele skojarzeń związanych zarówno z głównym bohaterem (którym według mich jest sam Bartosz Kapustka) jak i innych członków naszej reprezentacji narodowej. Zdecydowanie polecamy tą jakże sympatyczną lekturę na letnie wieczory :-)


Książkę znajdziecie TUTAJ


Wydawnictwo Skrzat

Komentarze

Popularne posty