Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Siedem łyżeczek. Rozmowy o rodzinie - Wydawnictwo Świętego Wojciecha


Co nas kształtuje, co ma na nas największy wpływ, czego pragniemy i za czym tęsknimy? Na każde z tych pytań odpowiedź jest jedna i ta sama - RODZINA. Siedem łyżeczek to zbiorcze wydanie tekstów i wierszy księdza Jana Twardowskiego, w których jak twierdził opisywał pierwszą szkołę miłości. Książka ukazała się z okazji 120 lecia Wydawnictwa Święty Wojciech.   


 

   

Rozmyślenia na temat wartości jaką jest rodzina, docenianie każdego jej członka oraz wzajemny szacunek i pomoc, to najważniejsze przesłania jakie odczytujemy z każdego tekstu. Całość podzielona została na cztery rozdziały, a każdy z nich poświęcony został innym rozważaniom.    

Z pierwszych stron dowiadujemy się czym jest rodzina oraz jakie radości i smutki płyną z jej posiadania. Z drugiej części poznajemy członków rodziny, widzimy mamę i tatę którzy pomimo różnych czynności jakie wykonują kochają tak samo. Kolejne strony poświęcono świętom jakie obchodzone są w rodzinach, wspólne wyczekiwanie i przygotowywanie oraz same obchody. Ostatnimi tematami są dni powszechne w rodzinie. Czytamy o różnych modelach rodziny, o nieporozumieniach oraz zgodzie i przebaczaniu. 

Mądre i bardzo wartościowe teksty spodobają się każdemu dziecku. Całość została opatrzona sporą ilością ilustracji, co dodatkowo wzbudza dziecięcą ciekawość. Piękna publikacja, która powinna znaleźć się z każdym domu. 


Książkę znajdziecie TUTAJKomentarze

Popularne posty