Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Rikuś o akceptacji siebie, przyjaźni i marzeniach - Wydawnictwo Adamada

O przygodach sympatycznego króliczka z oklapniętym prawym uszkiem możemy przeczytać w trzech książeczkach wchodzących w skład serii wydanej przez Wydawnictwo Adamada. Rikuś, Rikuś i Anusia oraz Rikuś rycerzemto historie o tolerancji i umiejętności akceptacji siebie o poszukiwaniu przyjaźni oraz sile wyobraźni. Piękne trzy historie, które każde dziecko powinno usłyszeć. 
Rikuś, który jest miłym i sympatycznym króliczkiem nie pozbawiony jest kompleksów. Jego prawe uszko jest oklapnięte przez co czuje się bardzo nieszczęśliwy. Za wszelką cenę próbuje z tym walczyć, ale jego pomysły tylko potęgują niemiłe zachowania ze strony rówieśników. A muszę przyznać ze pomysłów Rikusiowi nie brakuje. Chcąc aby jego uszko starczało tak samo jak lewe wisiał na gałęzi do góry nogami, wetknął sobie do ucha marchewkę czy przywiązał suchego patyka. Niestety żaden z tych zabiegów nie sprawił, ze uszko się podniosło. Wręcz przeciwnie, nieco nietypowe zachowania naszego bohatera spowodowały jeszcze większe śmiechy jego kolegów. 
Gdy Rikuś postanowił zaakceptować fakt, iż jego jedne uszko różni się od tego drugiego oraz wszystkich innych królików jakich zna, jego znajomi przestali się z niego wyśmiewać i wspólnie zajadali się pysznymi słodkimi marcheweczkami. Historia Rikusia pokazuje wyraźnie jak ważna jest akceptacja siebie i swoich przywar, które z reguły zauważamy jedynie my sami. Bardzo mądra książka, która buduje w dziecku poczucie własnej wartości i uczy tolerancji wobec innych. 

Rikuś i Anusia to kolejna historia w której nasz bohater stara się ze wszystkich sił, jednak jego wyczyny nie zostają docenione. Króliczek marzy o tym aby zaprzyjaźnić się się Anusia, obserwuje ją  jak bawi się na łące i wyobraża sobie jak by to było cudnie dołączyć do niej. Niestety sposoby jakimi próbuje tego dokonać są nieskuteczne.. Długie i sporo za duże spodnie, dziadka okulary czy wymazanie się w błocie wywołują jedynie salwy śmiechu ze strony Anusi. Jednak gdy postanawia włożyć maskę, zabawa się kończy i przestraszona Anusia ucieka. 
Na szczęście gdy Rikuś ściąga maskę, Anusia jest już spokojna, mało tego zgadza się pójść z Rikusiem na spacer. Historia dwojga królików to bardzo sympatyczna opowieść o tym, że aby się z kimś zaprzyjaźnić wystarczy być sobą. 

Rikuś rycerzem to najnowsza pozycja z serii, opowiada o sile wyobraźni i odkrywaniu, to kolejna mądra historia, która zachwyca prostotą i przekazem. Rikuś który przed palącym słońcem chowa się po cieniem drzewa marzy...marzy o tym że dziś jest...rycerzem, pokonuje smoka i wydaje przyjęcie w zamku na które przybywa sama Anusia. Oczywiście poza przyjemnościami rycerz Rikuś ma też wiele obowiązków, z których jednym z nich jest dostarczanie tajnych wiadomości innym rycerzom w Szkocji i Japonii.     
Historia Rikusia, pokazuje, że warto marzyć, warto także dążyć do ich realizacji. Każdy duży czy mały ma marzenia. Jedne są duże inne nieco mniejsze, jednak wszystkie są jednakowo ważne. Rikuś pokazuje nam wszystkim, że względu na wszystko, każdy może osiągnąć zamierzony cel, wystarczy tylko dążyć do jego realizacji. Naszemu bohaterowi oklapnięte uszko nie przeszkadza w byciu rycerzem przez wielkie R i za to kochamy Rikusia :-)         

Przygody Rikusia to bardzo wartościowe historie, które niosą za sobą bardzo ważną naukę dla każdego młodego czytelnika. Pokazują jak ważna jest akceptacja samego siebie, poczucie własnej wartości, bycie sobą czy w końcu dążenie do realizacji zamierzonych celów. Ignasiowi cała seria bardzo się spodobała, choć ulubioną częścią jest ostatnia historia. Każda z książek została także bardzo ładnie zilustrowana oraz wydana, przez co książki sprawdzą się idealnie jako prezent. Polecamy serdecznie przygody o sympatycznym króliczku z oklapniętym prawym uszkiem :-)     


Książki znajdziecie TUTAJ

 Wydawnictwa adamada

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty